Placeholder

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ

Οι αξιολογητές- επιμορφωτές των εργασιών των Διευθυντών σχολικών μονάδων

Για την ολοκλήρωση της εξ αποστάσεως επιμόρφωσης
Δημοσίευση: 06/10/2014
Υπουργείο παιδείας
Alt Text: 
Υπουργείο παιδείας
Title Text: 
Υπουργείο παιδείας
ΡΕΠΟΡΤΑΖ ESOS

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής όρισε αξιολογητές-επιμορφωτές    για την αξιολόγηση των εργασιών των Διευθυντών σχολικών μονάδων για τις ανάγκες της ολοκλήρωσης της εξ αποστάσεως επιμόρφωσής τους τα ακόλουθα στελέχη, κατά Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης:

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ-ΑΞΙΟΛΟΓΗΤΗΣ     ΙΔΙΟΤΗΤΑ-ΕΔΡΑ     
ΓΚΙΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ Δ/ΝΤΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΠΕ04     
 

ΣΤΕΛΕΧΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Π.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ     
ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Π.Ε. Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ Δ.Π.Ε. Α΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΓΑΛΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     Σ.Σ. 17ης Δ.Π.Ε. Β΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΓΙΑΝΝΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ     Σ.Σ. 24ης Δ.Π.Ε. Β΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΓΟΥΠΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ     Σ.Σ. 19ης Δ.Π.Ε. Β΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΖΕΡΓΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ     Σ.Σ. 49ης Δ.Π.Ε. ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ     
ΖΥΜΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     Σ.Σ. 23ης Δ.Π.Ε. Β΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΚΑΠΕΤΑΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ     Σ.Σ. 15ης Δ.Π.Ε. Α΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΚΑΠΠΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     Σ.Σ. 37ης Δ.Π.Ε. Γ΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΚΑΤΣΙΜΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     Σ.Σ. 46ης Δ.Π.Ε. Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ     Σ.Σ. 43ης Δ.Π.Ε. Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     Σ.Σ. 41ης Δ.Π.Ε. Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΜΑΝΩΛΑΚΟΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ     Σ.Σ. 71ης Δ.Π.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ     
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     Σ.Σ. 42ης Δ.Π.Ε. Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     Σ.Σ. 61ης Δ.Π.Ε. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ     
ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ     Σ.Σ. 6ης Δ.Π.Ε. Α΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΝΙΚΑ ΒΑΡΒΑΡΑ     Σ.Σ. 62ης Δ.Π.Ε. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ     
ΠΑΝΑΓΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     Σ.Σ. 27ης Δ.Π.Ε. Γ΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     Σ.Σ. 60ης Δ.Π.Ε. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ     
ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ     Σ.Σ. 45ης Δ.Π.Ε. Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ     Σ.Σ. 30ης Δ.Π.Ε. Γ΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΠΑΤΣΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     Σ.Σ. 9ης Δ.Π.Ε. Α΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΠΙΛΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     Σ.Σ. Δ.Π.Ε. Α΄ ΑΘΗΝΑΣ     
ΣΚΡΕΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     Σ.Σ. Δ.Π.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ     
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ     Σ.Σ. 40ης Δ.Π.Ε. Δ ΑΘΗΝΑΣ     
 

ΣΤΕΛΕΧΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΕΠΚΑ Δ.Ε. ΑΤΤΙΚΗΣ, ΠΕ14.04     
ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΑΡΓΥΡΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ Δ.Δ.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΠΕ04     
ΖΑΦΕΙΡΑΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ Δ.Δ.Ε. Γ' ΑΘΗΝΑΣ, ΠΕ04     
ΙΑΤΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ     Δ/ΝΤΡΙΑ Δ.Δ.Ε. Δ' ΑΘΗΝΑΣ, ΠΕ02     
ΚΑΠΕΛΛΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ Δ.Δ.Ε. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΠΕ09     
ΜΑΝΔΑΛΗ ΕΥΔΟΞΙΑ     Δ/ΝΤΡΙΑ Δ.Δ.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ, ΠΕ11     
ΦΑΛΟΥΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ Δ.Δ.Ε. Β' ΑΘΗΝΑΣ, ΠΕ04     
ΓΙΑΛΟΥΡΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ     Σ.Σ. ΠΕ04 Δ.Δ.Ε. Δ' ΑΘΗΝΑΣ     
ΚΑΛΤΣΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ17.03 Δ.Δ.Ε. Δ' ΑΘΗΝΑΣ     
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ12.01 Δ.Δ.Ε. Β' ΑΘΗΝΑΣ     
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ17.03 Δ.Δ.Ε. Α' ΑΘΗΝΑΣ     
ΚΑΤΣΑΓΑΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ     Σ.Σ. ΠΕ02 Δ.Δ.Ε. Α' ΑΘΗΝΑΣ     
ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ01 Δ.Δ.Ε. Γ' ΑΘΗΝΑΣ     
ΚΕΚΚΟΥ-ΔΕΜΕΡΤΖΗ ΜΑΡΙΑ     Σ.Σ. ΠΕ02 Δ.Δ.Ε. Α΄ΑΘΗΝΑΣ     
ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ11 Δ.Δ.Ε. Γ΄ΑΘΗΝΑΣ     
ΚΟΥΜΠΑΡΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ     Σ.Σ. ΠΕ02 Δ.Δ.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ     
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ02 Δ.Δ.Ε. Α΄ΑΘΗΝΑΣ     
ΛΙΓΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     Σ.Σ. ΠΕ19 Δ.Δ.Ε. Γ΄ΑΘΗΝΑΣ     
ΜΑΚΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ     Σ.Σ. ΠΕ15 Δ.Δ.Ε. Α' ΑΘΗΝΑΣ     
ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΣΕΡΓΗ ΕΛΕΝΗ     Σ.Σ. ΠΕ06 Δ.Δ.Ε. Γ΄ΑΘΗΝΑΣ     
ΜΠΑΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ     Σ.Σ. ΠΕ06 Δ.Δ.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ     
ΜΠΑΡΑΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ03 Δ.Δ.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ     
ΜΠΕΧΛΙΚΟΥΔΗ ΔΗΜΗΤΡΑ     Σ.Σ. ΠΕ06 Δ.Δ.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ     
ΜΠΙΣΚΕΝΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ04.01 Δ.Δ.Ε. Α΄ΑΘΗΝΑΣ
ΜΠΙΣΤΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ     Σ.Σ. ΠΕ02 Δ.Δ.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ     
ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ     Σ.Σ. ΠΕ03 Δ.Δ.Ε. Γ΄ΑΘΗΝΑΣ     
ΝΤΑΒΑΡΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     Σ.Σ. ΠΕ02 Δ.Δ.Ε. Γ' ΑΘΗΝΑΣ     
ΟΡΦΑΝΟΣ ΧΑΡΙΣ     Σ.Σ. ΠΕ12.05 Δ.Δ.Ε. Α΄ΑΘΗΝΑΣ     
ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ12.05 Δ.Δ.Ε. Α΄ΑΘΗΝΑΣ     
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ     Σ.Σ. ΠΕ11 Δ.Δ.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ     
ΤΖΑΧΡΙΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ03 Δ.Δ.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ     
ΤΡΙΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ11 Δ.Δ.Ε. Β΄ΑΘΗΝΑΣ     
ΤΣΑΓΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     Σ.Σ. ΠΕ01 Δ.Δ.Ε. Α' ΑΘΗΝΑΣ     
ΤΣΙΓΚΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ     Σ.Σ. ΠΕ05 Δ.Δ.Ε. Α΄ΑΘΗΝΑΣ     

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΗΤΗΣ
ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΕ Ν. ΡΕΘΥΜΝΟΥ     
ΜΠΑΡΜΠΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΕ Ν. ΛΑΣΙΘΙΟΥ     
ΠΟΝΤΙΚΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΕ Ν. ΧΑΝΙΩΝ     
ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΔΕ Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ     
ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΔΕ Ν. ΧΑΝΙΩΝ   

 
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΘΡΑΚΗΣ
ΚΕΦΑΓΙΑ - ΦΑΝΟΥ ΘΕΣΣΑΛΙΑ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΕ ΕΒΡΟΥ - ΕΔΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ     
ΚΙΟΥΛΑΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΔΕ ΔΡΑΜΑΣ -ΕΔΡΑ ΔΡΑΜΑ     
ΚΟΝΤΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΕ ΔΡΑΜΑΣ -ΕΔΡΑ ΔΡΑΜΑ     
ΚΟΥΡΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΕ ΚΑΒΑΛΑΣ -ΕΔΡΑ ΚΑΒΑΛΑ     
ΜΑΡΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΕ ΞΑΝΘΗΣ -ΕΔΡΑ ΞΑΝΘΗ     
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΔΕ ΞΑΝΘΗΣ -ΕΔΡΑ ΞΑΝΘΗ     
ΧΑΝΤΖΗΣ ΗΛΙΑΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΕ ΡΟΔΟΠΗΣ -ΕΔΡΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗ     

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ-ΒΕΡΟΙΑ     
ΚΟΥΓΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ Δ.Δ.Ε ΠΕΛΛΑΣ-ΕΔΕΣΣΑ     
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ Δ.Δ.Ε. Ν. ΚΙΛΚΙΣ-ΚΙΛΚΙΣ     
ΜΑΤΖΙΑΡΗΣ ΠΑΥΛΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ Δ.Δ.Ε. ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ     
ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ     Δ/ΝΤΗΣ Δ.Π.Ε. ΣΕΡΡΩΝ-ΣΕΡΡΕΣ     
ΡΑΜΠΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ Δ.Π.Ε. ΚΙΛΚΙΣ     
ΤΑΠΑΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΟΥΛΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ Δ.Δ.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ     
ΤΣΑΛΙΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ Π.Δ.Ε. ΕΔΕΣΣΑ     
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ     Σ.Σ.ΠΕ02-ΒΕΡΟΙΑ     
ΒΑΚΑΛΟΥΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ     Σ.Σ. ΠΕ02 ΑΝ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     
ΒΟΡΒΗ ΙΩΑΝΝΑ     Σ.Σ. ΠΕ02 ΑΝ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     
ΘΩΜΑΪΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     Σ.Σ.ΠΕ03 ΚΙΛΚΙΣ ΛΑΓΚΑΔΑ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΚΙΛΚΙΣ     
ΚΑΛΛΑΡΑ ΑΘΗΝΑ     Σ.Σ. 22ης Π.Δ.Ε. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΛΑΓΚΑΔΑΣ     
ΚΑΡΥΔΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ     Σ.Σ. 9ης Π.Δ.Ε. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ     
ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ     Σ.Σ. 2ης Π.Δ.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΑ     
ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ04 ΑΝ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     
ΚΟΠΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ     Σ.Σ. 7ης Π.Δ.Ε. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ     
ΜΑΝΙΑΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ06 ΑΝ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     
ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ12 ΑΝ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     
ΜΑΡΚΑΔΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ     Σ.Σ. 13ης Π.Δ.Ε. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ     
ΜΠΑΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     Σ.Σ. 5ης Π.Δ.Ε. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ     
ΜΠΟΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     Σ.Σ. 1ης Π.Δ.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ -ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ     
ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     Σ.Σ.ΠΕ03 – ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ     
ΜΥΛΩΝΑ ΖΑΦΕΙΡΟΥΛΑ     Σ.Σ. 16ης Π.Δ.Ε. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ     
ΞΑΝΘΙΔΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ     Σ.Σ. 4ης Π.Δ.Ε. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ     
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ     Σ.Σ.ΠΕ07– ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ     
ΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     Σ.Σ.ΠΕ03-ΒΕΡΟΙΑ     
ΠΡΑΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     Σ.Σ. 2ης Π.Δ.Ε. ΣΕΡΡΩΝ-ΣΕΡΡΕΣ     
ΡΟΥΜΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ10 – ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ     
ΣΑΠΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ     Σ.Σ. 10ης Π.Δ.Ε. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ     
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     Σ.Σ. 3ης Π.Δ.Ε. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ     
ΣΤΡΑΝΤΖΑΛΗΣ ΠΟΛΥΒΙΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ01 ΑΝ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     
ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΠΑΤΜΑΝΟΓΛΟΥ     Σ.Σ. ΠΕ11 ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ     
ΣΥΡΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ     Σ.Σ. ΠΕ01-ΒΕΡΟΙΑ     
ΤΣΙΠΟΥΡΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ     Σ.Σ. 1ης Π.Δ.Ε. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ     
ΧΑΣΕΚΙΔΟΥ-ΜΑΡΚΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ     Σ.Σ. ΠΕ02

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΓΚΑΜΠΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Π.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
ΚΑΦΤΗΡΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Π.Ε. ΚΥΚΛΑΔΩΝ     

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
ΖΑΒΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     Δ/ΝΤΗΣ Π.Ε. ΣΑΜΟΥ – ΣΑΜΟΣ     
ΚΕΛΕΠΕΡΤΖΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ     Δ/ΝΤΗΣ Π.Ε. ΧΙΟΥ – ΧΙΟΣ     
ΚΟΝΤΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ Δ.Ε. ΛΕΣΒΟΥ- ΜΥΤΙΛΗΝΗ     
ΤΣΟΛΕΡΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ     Δ/ΝΤΡΙΑ Π.Ε. ΛΕΣΒΟΥ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ     
ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     Σ.Σ. 2ΗΣ ΠΔΕ ΛΕΣΒΟΥ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ     
ΘΕΟΦΑΝΕΛΛΗΣ ΤΙΜΟΛΕΩΝ     Σ.Σ. Δ.Ε. ΠΕ19 - ΜΥΤΙΛΗΝΗ     
ΜΟΥΤΖΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     Σ.Σ. 4ΗΣ ΠΔΕ ΛΕΣΒΟΥ - ΛΗΜΝΟΣ     
ΜΠΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     Σ.Σ. 3ΗΣ ΠΔΕ ΛΕΣΒΟΥ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ     
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     Σ.Σ. Δ.Ε. ΠΕ01 - ΜΥΤΙΛΗΝΗ     

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ
ΚΛΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΠΕ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ     
ΓΚΕΣΟΥΡΑΣ ΦΩΤΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΠΕ ΑΡΚΑΔΙΑΣ-ΤΡΙΠΟΛΗ     
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΠΕ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ-ΚΟΡΙΝΘΟΣ     
ΠΛΑΤΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΔΕ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ     

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΜΗΤΣΙΑΔΗ ΕΥΘΥΜΙΑ     Δ/ΝΤΡΙΑ ΠΕ Ν. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ     
ΚΑΦΑΝΕΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΠΕ Ν. ΤΡΙΚΑΛΩΝ     
ΜΗΤΣΙΑΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ     Δ/ΝΤΡΙΑ ΠΕ Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ     
ΔΟΔΟΝΤΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΔΕ Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ     
ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΠΕ Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ     
ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ ΘΩΜΑΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΔΕ Ν. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ     
ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΔΕ Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ
ΜΠΛΙΟΥΜΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ     ΣΧΟΛ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ (Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)     
ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΗ     ΣΧΟΛ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ (Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)     
ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΔΗΜ.     ΣΧΟΛ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ (Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)     
ΦΟΥΝΤΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ     ΣΧΟΛ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ (Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)     
ΠΑΤΣΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ     ΣΧΟΛ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ (Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)     
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ     ΣΧΟΛ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ (Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)

    
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΜΠΑΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ     ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ & ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗΣ ΠΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ     
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ     ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ & ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗΣ ΔΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ     
ΒΟΥΡΛΟΥΜΗ ΖΩΗ     Δ/ΝΤΡΙΑ ΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Π.Ε. ΗΛΕΙΑΣ     
ΔΗΜΗΤΡΕΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΒΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΗΛΕΙΑΣ     
ΚΙΝΤΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Π.Ε. ΑΧΑΙΑΣ     
ΛΕΥΤΕΡΑΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ     Δ/ΝΤΗΣ ΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Π.Ε. ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ     
ΠΙΕΡΡΗ ΕΥΓΕΝΙΑ     Δ/ΝΤΡΙΑ ΒΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΧΑΪΑΣ     
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ     Σ.Σ. 2ΗΣ ΠΔΕ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ (ΕΔΡΑ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ)     
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ     Σ.Σ. ΠΕ02 (ΕΔΡΑ ΑΙΓΙΟ)     
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ     Σ.Σ. ΠΕ02 (ΕΔΡΑ ΠΥΡΓΟΣ)     
ΒΕΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ02 (ΕΔΡΑ ΑΓΡΙΝΙΟ)     
ΔΕΛΕΓΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     Σ.Σ. 1ΗΣ ΠΔΕ ΑΧΑΙΑΣ (ΕΔΡΑ ΠΑΤΡΑ)     
ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ01 (ΕΔΡΑ ΠΑΤΡΑ)     
ΚΟΤΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ     Σ.Σ. ΠΕ06 (ΕΔΡΑ ΠΥΡΓΟΣ)     
ΚΟΥΡΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ     Σ.Σ. ΠΕ11 (ΕΔΡΑ ΠΑΤΡΑ)     
ΜΑΝΑΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     Σ.Σ. 4ΗΣ ΠΔΕ ΑΧΑΙΑΣ (ΕΔΡΑ ΠΑΤΡΑ)     
ΜΑΝΕΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     Σ.Σ. 2ΗΣ ΠΔΕ ΑΧΑΙΑΣ (ΕΔΡΑ ΠΑΤΡΑ)     
ΜΠΙΡΜΠΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ198 (ΕΔΡΑ ΠΑΤΡΑ)     
ΝΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ03 (ΕΔΡΑ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ)     
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ     Σ.Σ. ΠΕ19 (ΕΔΡΑ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ)     
ΠΟΜΩΝΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ     Σ.Σ. ΠΕ09 (ΕΔΡΑ ΠΑΤΡΑ)     
ΣΠΥΡΕΛΗ ΧΡΥΣΩ     Σ.Σ. ΠΕ02 (ΕΔΡΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑ)     
ΤΖΟΥΜΑΣ ΜΙΧΑΗΛ     Σ.Σ. ΠΕ03 (ΕΔΡΑ ΠΑΤΡΑ)     
ΤΣΕΡΕΜΟΓΛΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ     Σ.Σ. ΠΕ04 (ΕΔΡΑ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΑΛΩΝΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Ε. ΦΩΚΙΔΑΣ     
ΓΚΑΡΤΖΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Π.Ε. ΒΟΙΩΤΙΑΣ     
ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΛΟΥΚΑΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Ε. ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ     
ΚΑΡΑΜΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Ε. ΕΥΒΟΙΑΣ     
ΠΙΛΙΤΖΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Ε. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ     
ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΗΛΙΑΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Ε. ΒΟΙΩΤΙΑΣ     
ΤΣΑΠΡΟΥΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Π.Ε. ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ     
ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ     ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Π.Ε. ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΗ ΦΘΙΩΤΙΔΑ     
ΜΗΤΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Π.Ε. ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ     
ΣΑΡΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ     ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Π.Ε. ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΗ ΦΩΚΙΔΑ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
ΠΑΧΗ ΟΛΓΑ     ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ & ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗΣ Β/ΘΜΙΑΣ Π.Δ.Ε. ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ – ΚΕΡΚΥΡΑ     
ΚΟΥΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ     ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ & ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗΣ Α/ΘΜΙΑΣ Π.Δ.Ε. ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ – ΚΕΡΚΥΡΑ     
ΤΡΥΦΩΝΑ ΣΩΤΗΡΙΑ     Δ/ΝΤΡΙΑ ΔΕ Ν. ΚΕΡΚΥΡΑΣ     
ΤΖΗΜΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΠΕ Ν. ΚΕΡΚΥΡΑΣ     
ΣΑΝΤΑΣ ΦΩΤΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΠΕ Ν. ΛΕΥΚΑΔΑΣ     
ΓΚΑΜΠΡΕΛΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΔΕ Ν. ΛΕΥΚΑΔΑΣ     
ΜΑΡΚΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΔΕ Ν. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ     
ΜΠΑΓΙΩΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΠΕ Ν. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ     
ΚΟΚΛΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΠΕ Ν. ΖΑΚΥΝΘΟΥ     
ΚΟΠΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     Δ/ΝΤΗΣ ΔΕ Ν. ΖΑΚΥΝΘΟΥ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ
ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ     ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΤΡΙΑ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ     
ΔΗΜΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ     ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ & ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗΣ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ
ΤΣΙΑΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ     ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ & ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗΣ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

Πρόκειται για την εξ αποστάσεως επιμόρφωση για τα νέα στελέχη εκπαίδευσης (που ανέλαβαν υπηρεσία μετά την 1η Ιουλίου 2014) ή για τις περιπτώσεις των στελεχών που δεν επιμορφώθηκαν δια ζώσης.

Για την υποστήριξη της εξ αποστάσεως επιμόρφωσης, το επιμορφωτικό υλικό προσαρμόστηκε και οργανώθηκε σε μαθήματα με αντίστοιχες εργασίες/ δραστηριότητες.

Οι εργασίες των επιμορφούμενων στάλθηκαν ηλεκτρονικά στο Ι.Ε.Π. προκειμένου να τις παραλάβουν στη συνέχεια οι επιμορφωτές - αξιολογητές, που θα τις αξιολογήσουν και θα πιστοποιήσουν την ολοκλήρωση της διαδικασίας, χαρακτηρίζοντας τις εργασίες ως επαρκείς ή μη επαρκείς και διατυπώνοντας ένα σύντομο σχόλιο – παρατήρηση.

Στην περίπτωση που η εργασία κρίνεται μη επαρκής, ο επιμορφωτής – αξιολογητής έχει την ευθύνη για την επικοινωνία με τον επιμορφούμενο για την παροχή διευκρινίσεων και οδηγιών, με όποιον τρόπο θεωρεί προσφορότερο (δια ζώσης, τηλεφωνικά ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου), προκειμένου να γίνουν οι απαραίτητες διορθώσεις και συμπληρώσεις.

Ο επιμορφούμενος είναι ακολούθως υποχρεωμένος να υποβάλει ξανά στον αρμόδιο επιμορφωτή - αξιολογητή την εργασία του (εντός εύλογου χρονικού διαστήματος που ορίζει ο αξιολογητής) προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία της επιμόρφωσης. Επιμορφωτές - αξιολογητές των εργασιών μπορεί να είναι - όπως και στα δια ζώσης σεμινάρια Περιφερειακοί Δ/ντές, Προϊστάμενοι Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης, Διευθυντές Εκπαίδευσης ή και Σχολικοί Σύμβουλοι που έχουν ήδη επιμορφωθεί στο πλαίσιο του Α΄ Κύκλου.

ΟΙ ΑΜΟΙΒΕΣ

Η αμοιβή των επιμορφωτών –αξιολογητών, ορίστηκαν στα 4€ ανά γραπτή εργασία, με μέγιστο δυνατό αριθμό εργασιών τις ογδόντα (80).

Η παράδοση των παραδοτέων προβλέπεται να λάβει χώρα και μέχρι τις 31-1-2015, σε συνέχεια οδηγιών από το ΙΕΠ και των αντίστοιχων Περιφερειακών Ομάδων Διοίκησης.

Η αμοιβή των αξιολογητών θα καταβληθεί μετά την κατάθεση των αποτελεσμάτων της διαδικασίας αξιολόγησης των εργασιών και την ενδεχόμενη ανατροφοδότηση προς τους επιμορφούμενους (εφόσον απαιτηθεί και μέσω ηλεκτρονικής επικοινωνίας).

Η πιστοποίηση καλής εκτέλεσης και παραλαβής θα γίνει από την Επιστημονική Υπεύθυνη της Πράξης με προηγούμενη διαβίβαση των παραδοτέων και προέλεγχο από τις αντίστοιχες Περιφερειακές Ομάδες Διοίκησης. Σημειώνεται ότι το έργο των αξιολογητών – επιμορφωτών εκτελείται εκτός υποχρεωτικού ωραρίου εργασίας τους και δεν απαιτεί απασχόληση πέραν των 40 ωρών εβδομαδιαίως και τριών ημερών ημερησίως.

Σχολιάστε το άρθρο

Συκοφαντικά και υβριστικά σχόλια δεν δημοσιεύονται και διαγράφονται. Επίσης δεν επιτρέπεται στα σχόλια να αναγράφονται links τα οποία διαγράφονται. Το esos δεν φέρει ευθύνη για τα επώνυμα ή ανώνυμα σχόλια που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

e-epimorfosi.aegean