Placeholder

Οι νέοι προιστάμενοι των τμημάτων του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων

Δημοσίευση: 07/11/2014
Υπουργείο παιδείας
Alt Text: 
Υπουργείο παιδείας
Title Text: 
Υπουργείο παιδείας
ΡΕΠΟΡΤΑΖ ESOS

Με απόφαση που υπέγραψε ο υπουργός Παιδείας Α. Λοβέρδος  τοποθετούνται και ανατίθενται καθήκοντα προϊσταμένου στα αντίστοιχα τμήματα του υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων ως ακολούθως :
Προϊστάμενοι Τμημάτων Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων:
Α) Γενική Διεύθυνση Στρατηγικού Σχεδιασμού, Προγραμματισμού και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης:

1. Διεύθυνση Στρατηγικού &Σχεδιασμού Συντονισμού:
α. Τμήμα Συντονισμού & Προγραμματισμού Πολιτικών: Μητσοτάκη Αντωνία του Χρήστου, του κλάδου ΤΕ Διοικητικός-Λογιστικός, με βαθμό Γ ́.
β. Τμήμα Στατιστικής & Ποιοτικής Επεξεργασίας Δεδομένων: Περιστέρη Δωροθέα του Αριστείδη, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
γ. Τμήμα Οργάνωσης & Απλούστευσης Διαδικασιών: Σπορίδου Αικατερίνη του Γεωργίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικό-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
2. Διεύθυνση Κτηριακής & Υλικοτεχνικής Υποδομής :
α. Τμήμα Μελετών: Φλώρου Ευμορφία του Ευθύμιου, του κλάδου ΠΕ Μηχανικών, με βαθμό Δ’.
β. Τμήμα Τεχνικό: Κωστάκης Μιχαήλ του Νικολάου, του κλάδου ΤΕ Μηχανικών, με βαθμό Β  ́.
γ. Τμήμα Μελέτης & Προμήθειας Εξοπλισμού: Κωνσταντάρας Ανδρέας του Δημητρίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
3. Διεύθυνση Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης:
α. Τμήμα Ψηφιακού Σχεδιασμού και Ανάπτυξης Εφαρμογών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Καψωμενάκη Καλλιόπη του Εμμανουήλ, του κλάδου ΠΕ Πληροφορική, με βαθμό Δ ́.
β. Τμήμα Ψηφιακού Σχεδιασμού και Ανάπτυξης Εφαρμογών Ανώτατης Εκπαίδευσης: Μπαλάφα Όλγα του Σοφοκλή, του κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Δ ́.
γ. Τμήμα Ψηφιακού Σχεδιασμού και Ανάπτυξης Υποστηρικτικών Εφαρμογών: Τρυφωνόπουλος Κωνσταντίνος του Χρήστου, του κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Δ ́.
δ. Τμήμα Ψηφιακού Σχεδιασμού και Ανάπτυξης Εφαρμογών Εξετάσεων: Πιτταρά Ειρήνη του Κωνσταντίνου, του κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Δ ́.
ε. Τμήμα Ψηφιακού Σχεδιασμού και Ανάπτυξης Εφαρμογών Τομέων Έρευνας και Τεχνολογίας / Δια Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς: Θεοδώρου Ειρήνη του Δημητρίου, του κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Δ ́.
στ. Τμήμα Ενημέρωσης του Πολίτη: Κυρούση Σοφία του Παναγιώτη, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Ε ́.
4. Διεύθυνση Ηλεκτρονικών – Δικτυακών Υποδομών:
α. Τμήμα Ηλεκτρονικών Υποδομών, Δικτύων: Τσουράκης Ιωάννης του Διονύσιου, του κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Γ ́.
β. Τμήμα Ασφαλείας: Παππά Χριστίνα του Ιωάννη, του κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Δ’ .
γ. Τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης: Δαέλης Θεόδωρος του Παύλου, του κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Δ ́.
δ. Τμήμα Πρωτοκόλλου, Αρχείων και Μέριμνας: Καραγιάννης Ιωάννης του Δημητρίου, του κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Δ ́.
5. Διεύθυνση Εξετάσεων & Πιστοποιήσεων:
α. Τμήμα Α ́ Εξετάσεων και Πανελλαδικών Εξετάσεων Γενικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης: Ντούτσου Κωνσταντίνα του Δημητρίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός- Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
β. Τμήμα B’ Εξετάσεων Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας: Μελέτση Κυριακή του Γεωργίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
γ. Τμήμα Γ ́ Πιστοποίησης Γλωσσομάθειας και Εποπτείας των Κέντρων Ξένων Γλωσσών: Τσόκα Παναγιώτα του Αθανάσιου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
Β) Γενική Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών:
1. Διεύθυνση Τακτικού Προϋπολογισμού, Μεσοπρόθεσμου Πλαισίου Δημοσιονομικής Στρατηγικής (ΜΠΔΣ) και Προγράμματος Δημοσίων Επενδύσεων (ΠΔΕ):

α. Τμήμα Α ́ Κατάρτισης Τακτικού Προϋπολογισμού: Μπαζούλης Ευάγγελος του Κωνσταντίνου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
β. Τμήμα Β ́ Κατάρτισης Οικονομικών Εκπαίδευσης: Χατζάκη Χρυσή του Δημοσθένη, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
γ. Τμήμα Γ ́ Κατάρτισης Προγράμματος Δημόσιων Επενδύσεων (ΠΔΕ): Τρυφωνόπουλος Χρήστος του Θεοδώρου, του κλάδου ΤΕ Μηχανικών, με βαθμό Ε ́.
2. Διεύθυνση Παρακολούθησης Προϋπολογισμού και Δημοσιονομικών Αναφορών Εποπτευόμενων Φορέων:
α. Τμήμα Α ́ Παρακολούθησης Προϋπολογισμού και Αναφορών Εποπτευόμενων Φορέων Παιδείας και Θρησκευμάτων: Δελητζά Αικατερίνη του Στέργιου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
β. Τμήμα Β ́ Παρακολούθησης Προϋπολογισμού και Αναφορών Εποπτευόμενων Φορέων Ανώτατης Εκπαίδευσης: Καραγιάννης Παναγιώτης του Γεωργίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
γ. Τμήμα Γ ́ Εποπτείας Εταιρειών Αξιοποίησης και Διαχείρισης Περιουσίας των Πανεπιστήμιων, των ΕΛΚΕ, ΝΠΙΔ των ΑΕΙ και των Ερευνητικών Ινστιτούτων των ΑΕΙ : Δημητρούλης Αθανάσιος του Θεοδώρου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Ε ́.
δ. Τμήμα Δ ́ Παρακολούθησης Προϋπολογισμού και Αναφορών Εποπτευόμενων Φορέων Έρευνας και Τεχνολογίας: Στραβολαίμης Ιωάννης του Σπυρίδωνα, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
ε. Τμήμα Ε ́ Παρακολούθησης Προϋπολογισμού και Αναφορών Εποπτευόμενων Φορέων Διά Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς: Μακρόπουλος Παναγιώτης του Ηλία, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
στ. Τμήμα ΣΤ ́ Οδηγιών, Δημοσιονομικών Αναφορών και λοιπών στοιχείων: Μαγκουρίλου Μαρίνα του Μιχαήλ, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Ε ́.
3. Διεύθυνση Οικονομικής Διαχείρισης:
α. Τμήμα Α ́ Εκτέλεσης τακτικού προϋπολογισμού: Πρέπης Σπυρίδων του Ιωάννη, του κλάδου ΤΕ Διοικητικός-Λογιστικός, με βαθμό Δ ́.
β. Τμήμα Β ́ Εκτέλεσης προϋπολογισμού εκπαίδευσης: Κολέθρα Μαρία του Πέτρου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
γ. Τμήμα Γ ́ Εκτέλεσης ΠΔΕ: Ηλιοπούλου Ειρήνη του Θεμιστοκλή, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
δ. Τμήμα Δ ́ Εκκαθάρισης αποδοχών: Μιχάλαινας Ευστάθιος του Ιωάννη, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
ε. Τμήμα Ε ́ Εκκαθάρισης αποζημιώσεων: Καγιάφα Ελένη του Γεωργίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
στ. Τμήμα ΣΤ ́ Καταβολής δαπανών εξετάσεων: Ατσάλη Βασιλεία του Ιωάννη, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
ζ. Τμήμα Ζ’ Εγγραφών προβλέψεων θέσεων, οδηγιών και λοιπών θεμάτων: Μακρή Βασιλική του Ευάγγελου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
4. Διεύθυνση Προμηθειών και Διαχείρισης Υλικού
α. Τμήμα Α ́ Κατάρτισης και Εκτέλεσης Προγράμματος Προμηθειών: Πανάγου Κωνσταντίνα του Αναστάσιου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
β. Τμήμα Β ́ Διαχείρισης Υλικού: Βουρβαχάκης Γαβριήλ του Κωνσταντίνου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
Γ) Γενική Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού:
1. Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού Τομέων Παιδείας και Θρησκευμάτων

α. Τμήμα Α ́ Ανθρώπινου Δυναμικού Γενικής Γραμματείας ΥΠΑΙΘ και Γενικής Γραμματείας Θρησκευμάτων: Γεωργούση Μαρία του Παύλου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
β. Τμήμα Β ́ Ανθρώπινου Δυναμικού Περιφερειακών Υπηρεσιών: Γάτσης Ιωάννης του Ηλία, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Ε’.
γ. Τμήμα Γ ́ Ανθρώπινου Δυναμικού Βιβλιοθηκών, ΓΑΚ και Εποπτευόμενων Φορέων: Αλεξάκης Γεώργιος του Πέτρου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
δ. Τμήμα Δ ́ Εκπαίδευσης και Επιμόρφωσης Προσωπικού: Γιαννακάκη Ελένη του Κωνσταντίνος, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
2. Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού Τομέων Έρευνας &Τεχνολογίας/Δια Βίου Μάθησης & Νέας Γενιάς:
α. Τμήμα Α ́ Ανθρώπινου Δυναμικού Τομέα Έρευνας και Τεχνολογίας: Μαρκογιαννάκης Νικόλαος του Μιχαήλ, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Β ́ Ανθρώπινου Δυναμικού Τομέα Δια Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς: Μενδερλής Πολύκαρπος του Γεωργίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
γ. Τμήμα Γ ́ Διοικητικής Εποπτείας Φορέων: Μπουσιώτης Παναγιώτης του Ανδρέα, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
3. Διεύθυνση Βιβλιοθηκών, Αρχείων & Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης
α. Τμήμα Βιβλιοθηκών: Γρίβα Δήμητρα του Αντωνίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός- Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
β. Τμήμα Κρατικών Αρχείων και Αρχειακής Πολιτικής: Κουρκουτά Νικολέττα του Ευθύμιου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Ε’.
γ. Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης: Χαριοπολίτου Αικατερίνη του Νικολάου, του κλάδου ΠΕ06-Αγγλικής Φιλολογίας, με βαθμό Δ ́.
Δ) Γενική Διεύθυνση Σπουδών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:
1. Διεύθυνση Σπουδών, Προγραμμάτων και Οργάνωσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης:

α. Τμήμα Α ́ Σπουδών και Εφαρμογής Προγραμμάτων: Αγγελόπουλος Παναγιώτης του Γεωργίου, του κλάδου ΠΕ19-Πληροφορικής, με βαθμό Γ ́.
β. Τμήμα Β ́ Ιδιωτικής Α/θμιας Εκπαίδευσης: Ρούνη Παναγιώτα του Ιωάννη, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
γ. Τμήμα Γ ́ Μαθητικής Μέριμνας και Σχολικής Ζωής: Λαπατά Σοφία του Σπυρίδωνα, του κλάδου ΠΕ70-Δάσκαλοι, με βαθμό Β ́.
2. Διεύθυνση Σπουδών, Προγραμμάτων και Οργάνωσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:
α. Τμήμα Α ́ Σπουδών και Εφαρμογής Προγραμμάτων: Πασχαλίδου Αναστασία του Νικολάου, του κλάδου ΠΕ03-Μαθηματικοί, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Β ́ Ιδιωτικής Β/θμιας Εκπαίδευσης: Μπουρτζάνη Μαργαρίτα του Παναγιώτη, του κλάδου ΤΕ Διοικητικός-Λογιστικός, με βαθμό Β ́.
γ. Τμήμα Γ ́ Μαθητικής Μέριμνας και Σχολικής Ζωής: Βάρλα Άννα του Κωνσταντίνου, του κλάδου ΠΕ02-Φιλόλογοι, με βαθμό Β ́.
δ. Τμήμα Δ ́ Τμήμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης: Ξυλόκοτα Αναστασία του Κωνσταντίνου, του κλάδου ΠΕ60-Νηπιαγωγοί, με βαθμό Β ́.
3. Διεύθυνση Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης :
α. Τμήμα Α ́ Σπουδών, Υποστηρικτικών Μέσων και Υπηρεσιών Ειδικής Εκπαίδευσης και Προστασίας Δικαιωμάτων μαθητών με αναπηρία: Παναγιωτοπούλου Ευγενία του Αντωνίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Β ́ Ειδικού Εκπαιδευτικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης: Λυμπεροπούλου Φανή του Παναγιώτη, του κλάδου ΠΕ11- Φυσικής Αγωγής, με βαθμό Γ ́.
4. Διεύθυνση Επαγγελματικής Εκπαίδευσης :
α. Τμήμα Α ́ Σπουδών και Εφαρμογής Προγραμμάτων Δευτεροβάθμιας Eπαγγελματικής Εκπαίδευσης: Καπουτσής Ιωάννης του Αθανασίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός- Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
β. Τμήμα Β ́ Μαθητικής Μέριμνας και Σχολικής Ζωής: Μαγουλάς Αντώνιος του Μιχαήλ, του κλάδου ΠΕ03-Μαθηματικοί, με βαθμό Δ  ́.
5. Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής :
α. Τμήμα Α ́ Προγραμμάτων Φυσικής Αγωγής και Γυμναστικών Δραστηριοτήτων: Κάτσαρης Αυγουστίνος του Νικολάου, του κλάδου ΠΕ11-Φυσικής Αγωγής, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Β’ Σχολικών Γυμναστηρίων και Αθλητικών Εγκαταστάσεων: Χριστοφιλόπουλος Ευθύμιος του Ίωνα, του κλάδου ΠΕ11-Φυσικής Αγωγής, με βαθμό Β ́.
Ε) Γενική Διεύθυνση Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: 1. Διεύθυνση Διοίκησης Προσωπικού Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης :
α. Τμήμα Α ́ Διορισμών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης: Χανιαλίδης Σπυρίδων του Παναγιώτη, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Ε ́.
β. Τμήμα Β ́ Υπηρεσιακής Εξέλιξης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης: Εμμανουηλίδου Έλλη του Νικολάου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
γ. Τμήμα Γ ́ Κινητικότητας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης: Νίκος Παναγιώτης του Διονύσιου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
δ. Τμήμα Δ ́ Πειθαρχικών Θεμάτων: Τσιαβίκου Κωνσταντίνα του Δημητρίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
2. Διεύθυνση Διοίκησης Προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης :
α. Τμήμα Α ́ Διορισμών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Μπούνια-Μαστρογιάννη Θεοκτίστη του Σταματίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
β. Τμήμα Β ́ Υπηρεσιακής Εξέλιξης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Παναγιώτου Αριστούλα του Θωμά, του κλάδου ΤΕ Διοικητικός-Λογιστικός, με βαθμό Β ́.
γ. Τμήμα Γ ́ Κινητικότητας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Μεϊμάρης Τριαντάφυλλος του Αντωνίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Ε ́.
δ. Τμήμα Δ ́ Πειθαρχικών Θεμάτων: Στράτου Βασιλική του Δημητρίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
ΣΤ) Γενική Διεύθυνση Ανώτατης Εκπαίδευσης:
1. Διεύθυνση Οργανωτικής και Ακαδημαϊκής Ανάπτυξης :
α. Τμήμα Α ́ Οργάνωσης Ανώτατης Εκπαίδευσης: Παπαγεωργίου Ευγενία του Αθανασίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
β. Τμήμα Β ́ Μεταπτυχιακών Σπουδών και Σύζευξης Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης με την Έρευνα, Τεχνολογία και Καινοτομία: Χηνοπούλου Ελένη του Ιωάννη, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Ε ́.
γ. Τμήμα Γ ́ Τεκμηρίωσης και Διασφάλισης Ποιότητας: Κρόμπα Άννα του Ανδρέα, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
δ. Τμήμα Δ ́ Φοιτητικών Θεμάτων και Υποτροφιών: Σαρδελή Θεοδοσία του Κωνσταντίνου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
2. Διεύθυνση Προσωπικού Ανώτατης Εκπαίδευσης :
α. Τμήμα Α ́ Κύριου Διδακτικού Προσωπικού: Παπαθανασόπουλος Νικόλαος του Αθανασίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
β. Τμήμα Β ́ Λοιπού Διδακτικού Προσωπικού: Καρμίρη Τερέζα του Νικολάου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ  ́.
γ. Τμήμα Γ ́ Διοικητικού και Λοιπού Προσωπικού: Χατζηελευθερίου Βασιλεία του Γεωργίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Ε ́.
Ζ) Γενική Γραμματεία Θρησκευμάτων :
1. Διεύθυνση Θρησκευτικής Διοίκησης :
α. Τμήμα Εκκλησιαστικής Διοίκησης: Πιτταδάκης Κωνσταντίνος του Δημητρίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Ετεροθρήσκων και Ετεροδόξων: Φουτούχος Δημήτριος του Σπυρίδωνα, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
2. Διεύθυνση Θρησκευτικής Εκπαίδευσης:
α. Τμήμα Εκκλησιαστικής Εκπαίδευσης και Θρησκευτικής Αγωγής: Μπερνίκου Βασιλική του Γεωργίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Θρησκευτικών Ελευθεριών και Διαθρησκευτικών Σχέσεων: Μακρή Βασιλική του Αθανασίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
Η) Γενική Γραμματεία Έρευνας και Τεχνολογίας:
1. Διεύθυνση Σχεδιασμού & Προγραμματισμού Πολιτικών και Δράσεων Έρευνας & Καινοτομίας :

α. Τμήμα Σχεδιασμού και Προγραμματισμού: Αγγέλου-Σπηλιώτη Γεωργία-Αγνή του Ιωάννη, του κλάδου ΠΕ Ειδικού Προσωπικού, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Αποτίμησης και Στατιστικής Επεξεργασίας Πολιτικής Έρευνας και Καινοτομίας: Χατζηπαραδείσης Αστέριος του Βασιλείου, του κλάδου ΠΕ Ειδικού Προσωπικού, με βαθμό Β ́.
γ. Τμήμα Επικοινωνίας και Προβολής Έρευνας και Καινοτομίας: Κασδοβασίλη Πολυξένη του Ανδρέα, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
2. Διεύθυνση Υποστήριξης Δράσεων Έρευνας & Καινοτομίας :
α. Τμήμα Σύνδεσης Έρευνας και Παραγωγής: Πουτούκης Δημήτριος του Αριστείδη, του κλάδου ΠΕ Ειδικού Προσωπικού, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Ανάπτυξης Ερευνητικού Δυναμικού: Σακελλαρίου Πολυτίμη του Νικολάου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
γ. Τμήμα Καινοτομίας: Πανούσης Παναγιώτης του Νικολάου, του κλάδου ΠΕ Θετικών Επιστημών, με βαθμό Β ́.
3. Διεύθυνση Εποπτείας Ερευνητικών & Τεχνολογικών Φορέων:
α. Τμήμα Σχεδιασμού, Εποπτείας, Αξιολόγησης Προγραμμάτων και Αξιοποίησης Ερευνητικών και Τεχνολογικών Υποδομών Φορέων: Δημακάκος Αλέξανδρος του Παναγιώτη, του κλάδου ΠΕ Θετικών Επιστημών, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Υποστήριξης Κτιριακών Υποδομών: Λιόντου Αθηνά του Κωνσταντίνου, του κλάδου ΤΕ Μηχανικών, με βαθμό Β ́.
γ. Τμήμα Τεχνικών Μελετών: Μπιζάς Αγαπητός του Βασιλείου, του κλάδου ΠΕ Μηχανικών, με βαθμό Β ́.
4. Διεύθυνση Διεθνούς Επιστημονικής & Τεχνολογικής Συνεργασίας :
α. Τμήμα Ευρωπαϊκής Ένωσης: Παππά Αλίκη του Κωνσταντίνου, του κλάδου ΠΕ Μηχανικών, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Διμερών και Πολυμερών Διακρατικών Συνεργασιών: Νικολαΐδου Αναστασία του Ευσταθίου, του κλάδου ΠΕ Θετικών Επιστημών, με βαθμό Β ́.
γ. Τμήμα Διεθνών/Διακρατικών Οργανισμών: Πρέκας Νικόλαος του Ανάργυρου, του κλάδου ΠΕ Ειδικού Προσωπικού, με βαθμό Δ ́.
Θ) Γενική Γραμματεία Δια Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς: 1. Διεύθυνση Δια Βίου Μάθησης :
α. Τμήμα Σπουδών Προγραμμάτων και Οργάνωσης Επαγγελματικής Κατάρτισης: Λευθεριώτου Πιέρα του Αιμιλίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Σπουδών Προγραμμάτων και Οργάνωσης Εκπαίδευσης Ενηλίκων: Νικολοπούλου Βασιλική του Βασιλείου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
γ. Τμήμα Διοίκησης Εκπαιδευτικού Προσωπικού Δια Βίου Μάθησης: Αγαλοπούλου Ελένη του Σπυρίδωνα, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
δ. Τμήμα Εποπτείας και Αδειοδότησης Φορέων και Περιφερειακών Δομών Δια Βίου Μάθησης: Μουζάκης Διονύσιος του Νικολάου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
ε. Τμήμα Κολλεγίων: Σωτηροπούλου Νικολέτα του Χρήστου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
2. Διεύθυνση Νέας Γενιάς:
α. Τμήμα Αναπτυξιακών Πρωτοβουλιών Απασχόλησης: Πανταζή Αθηνά του Δημητρίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Πολιτισμού και Κοινωνικής Συμμετοχής: Ευθυμίου Ελισάβετ του Αθανασίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
γ. Τμήμα Εθελοντισμού και Ελευθέρου Χρόνου: Νητσάκης Θωμάς του Βασιλείου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
Ι) Διεύθυνση Ευρωπαϊκών & Διεθνών Θεμάτων:
α. Τμήμα Ευρωπαϊκής Ένωσης: Τρανταλλίδη Μαγδαληνή του Νικολάου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Διεθνών Σχέσεων: Φάσσαρη Μαρία του Ιωάννη, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός- Οικονομικός, με βαθμό Ε ́ .
γ. Τμήμα Ευρωπαϊκών και Διεθνών Προγραμμάτων: Μπαϊρακτάρης Βασίλειος του Νικολάου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Δ ́.
Κ) Διεύθυνση Παιδείας Ομογενών, Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης, Ξένων & Μειονοτικών Σχολείων:
α. Τμήμα Σπουδών, Προγραμμάτων, Οργάνωσης και Μαθητικών Θεμάτων: Ταβουλάρη Μαρία του Γεωργίου, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Β ́.
β. Τμήμα Διοίκησης Προσωπικού: Ρούνη Βασιλική του Ιωάννη, του κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, με βαθμό Γ ́.
Η ανωτέρω τοποθέτηση προϊσταμένων λήγει αυτοδικαίως με την επιλογή και τοποθέτηση προϊσταμένων σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 5 του ν. 4275/2014 (ΦΕΚ Α ́149).
Οι ως άνω υπάλληλοι που τοποθετούνται προϊστάμενοι με την παρούσα απόφαση διατηρούν μέχρι την επιλογή και τοποθέτηση των νέων προϊσταμένων το βαθμολογικό και μισθολογικό καθεστώς που είχαν κατά την ημερομηνία παύσης των καθηκόντων τους, ήτοι την 29.10.2014, ημερομηνία έναρξης ισχύος του π.δ. 114/2014 (ΦΕΚ Α ́181).
Κατά την διάρκεια της προσωρινής τοποθέτησης οι ανωτέρω προϊστάμενοι οργανικών μονάδων λαμβάνουν το προβλεπόμενο επίδομα θέσης ευθύνης για την αντίστοιχη θέση για την οποία τοποθετούνται.

 

Σχόλια (4)

 
fanis
07 Νοε 2014 18:33

Συγγνώμη βρε παιδιά, νηπιαγωγός προϊσταμένη στη διεύθυνση σπουδών δευτεροβάθμιας και πληροφορικάριος προϊστάμενος στη διεύθυνση σπουδών πρωτοβάθμιας; Σε λίγο θα δούμε και κανένα κλωστοϋφαντουργιας προϊστάμενο στη διεύθυνση πληροφορικής!!!

 
Nikos
07 Νοε 2014 22:48

"δ. Τμήμα Δ ́ Τμήμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης: ..........Αναστασία , του κλάδου ΠΕ60-Νηπιαγωγοί, με βαθμό Β ́"
O υπουργός κ Λοβέρδος που είναι στη θέση για να εφαρμόζει τους νόμους, είναι ο πρώτος παράνομος, διότι:
1. Αντί, ΟΠΩς ΟΡΙΖΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ, να τοποθετήσει προϊσταμένους Διοικητικούς, όρισε εκπαιδευτικό.
2. Στο τμήμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, που ανήκει στη Διεύθυνση Σπουδών ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ εκπαίδευσης, τοποθέτησε μια νηπιαγωγό. Προφανώς δεν υπάρχει ούτε διοικητικός κατάλληλος, ούτε δευτεροβάθμιος εκπαιδευτικός κατάλληλος.

 
fanis
08 Νοε 2014 14:57

Κατά παράβαση του νόμου τοποθετούνται αποσπασμενοι σε θεσεις ευθύνης.. Κατά τα άλλα ο Λοβέρδος διέταξε ΕΔΕ γιατί δεν τον ενημέρωσαν να πάει στη δοξολογία.. Τραγελαφικές καταστάσεις.

 
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
01 Δεκ 2014 17:35

Γιατί, αντί να μαλώνουμε για την ιδιότητα του καθενός (διοικητικός, νηπιαγωγός κτλ) να μην πιέσουμε να εφαρμοστεί το πνεύμα του νόμου, δηλαδή να γίνονται εξετάσεις σε πανελλαδική κλίμακα από το ΑΣΕΠ και όποιος είναι ο πιο ικανός να παίρνει κάθε θέση (ακόμα και αν προέρχεται από άλλο υπουργείο);

Σχολιάστε το άρθρο

Συκοφαντικά και υβριστικά σχόλια δεν δημοσιεύονται και διαγράφονται. Επίσης δεν επιτρέπεται στα σχόλια να αναγράφονται links τα οποία διαγράφονται. Το esos δεν φέρει ευθύνη για τα επώνυμα ή ανώνυμα σχόλια που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.