Placeholder

ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ

Οι Σχολικοί Σύμβουλοι και οι εκπαιδευτικοί αυξημένων προσόντων για τη σύνταξη/βελτίωση των Αναλυτικών και Ωρολογίων Προγραμμάτων των ΕΠΑΛ

Τόσο στο νέο Ωρολόγιο Πρόγραμμα όσο και στους επανενταχθέντες τομείς υπάρχουν νέα μαθήματα (νέα μαθήματα, συγχωνεύσεις μαθημάτων). Για τα μαθήματα αυτά δεν υπάρχουν Αναλυτικά Προγράμματα Σπουδών.
Δημοσίευση: 11/06/2015
ΡΕΠΟΡΤΑΖ ESOS

Όπως είναι γνωστό, με την υπ’ αριθμ.77204/Γ2/26-05-2014 Υπουργική Απόφαση τέθηκε σε ισχύ το νέο Ωρολόγιο Πρόγραμμα του ΕΠΑ.Λ. Επιπλέον, σύμφωνα με αποφάσεις της πολιτικής ηγεσίας του ΥΠΟΠΑΙΘ, από το σχολικό έτος 2015-2016 θα επανενταχθούν στο ΕΠΑ.Λ και οι καταργηθέντες τομείς.
 
Τόσο στο νέο Ωρολόγιο Πρόγραμμα όσο και στους επανενταχθέντες τομείς  υπάρχουν νέα μαθήματα (νέα μαθήματα, συγχωνεύσεις μαθημάτων). Για τα μαθήματα αυτά δεν υπάρχουν Αναλυτικά Προγράμματα Σπουδών.

Ετσι το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής έλαβε από το υπουργείο Παιδείας εντολή  να συνταχθούν νέα Αναλυτικά Προγράμματα Σπουδών για τα μαθήματα τα οποία δεν έχουν Αναλυτικά Προγράμματα Σπουδών.

Το ΙΕΠ σε συνεργασία με τους Υπευθύνους των Τομέων των ΕΠΑ.Λ. δημιούργησε άμισθες ομάδες εργασίας, από Σχολικούς Συμβούλους και εκπαιδευτικούς αυξημένων προσόντων για να συνταχθούν/βελτιωθούν τα Ωρολόγια Προγράμματα και να συνταχθούν τα εν λόγω ΑΠΣ.

Οι Ομάδες Εργασίας για τα Αναλυτικά Προγράμματος Σπουδών και τα Ωρολόγια Προγράμματα των ΕΠΑ.Λ. αποτελούνται από τους εξής Σχολικούς Συμβούλους και εκπαιδευτικούς:     

Α.ΟΜΑΔΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

Μαθήματα:

Άλγεβρα- Γεωμετρία

Ομάδα Εργασίας:

1. Αθανάσιος Σκούρας, Σύμβουλος Α ́ ΥΠΟΠΑΙΘ ΠΕ03

2. Ψάλτης Προκόπιος, Σύμβουλος Γ ́ ΙΕΠ ΠΕ03

3. Ορφανάκης Σπυρίδωνας, Εισηγητής ΙΕΠ ΠΕ03

Μάθημα:

Φυσική *

Ομάδα Εργασίας:

1. Κουσαθανά Μαργαρίτα, Σύμβουλος Β ́ ΙΕΠ ΠΕΟ4.02

2. Κασίδης Αθανάσιος, Εκπαιδευτικός ΠΕ04.01

3. Κλειδέρη Παρασκευή, Εκπαιδευτικός ΠΕΟ4.01

4. Παυλικάκης Γιώργος, Σχ. Σύμβουλος ΠΕ04.01

5. Φίλντισης Παναγιώτης, Εκπαιδευτικός ΠΕ12.10
* Προσαρμογή του μαθήματος σε μάθημα Γενικής Παιδείας με Οδηγίες Διδασκαλίας.

Μάθημα:

Χημεία

Ομάδα Εργασίας:

1. Κουσαθανά Μαργαρίτα, Σύμβουλος Β ́ ΙΕΠ ΠΕΟ4.02

2. Γράψας Ιωάννης, Εκπαιδευτικός ΠΕ04.02

3. Πάγκαλος Σπυρίδων, Εκπαιδευτικός ΠΕΟ4.02

Β. ΟΜΑΔΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΤΟΜΕΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ*

Για όλες τις Ομάδες Προσανατολισμού:

Μάθημα:

«Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός-Περιβάλλον εργασίας- Υγιεινή και Ασφάλεια»

Ομάδα Εργασίας:

Συντονιστής: Τσιλίκας Βάιος, εισηγητής ΙΕΠ
Συντάκτες:

Μαστοράκη Ελένη, εκπαιδευτικός ΔΕ

Μπαμπά Μαρία, εκπαιδευτικός ΔΕ

Χριστοδούλου Αντώνιος, Προϊστάμενος Υπουργείου Εργασίας

*Για τον Τομέα Πληροφορικής έχει ήδη γίνει ξεχωριστή εισήγηση.

Ομάδα προσανατολισμού:

Τεχνολογικών Εφαρμογών

Τομέας:

Μηχανολογίας

Συντονιστής

Κωνσταντίνος Θεοδώρου, Εισηγητής ΙΕΠ

Μάθημα:

Βιομηχανική και Εμπορική Ψύξη

Ομάδα Εργασίας:

1. Μηνάς Ιατρίδης ,Χημικός μηχανικός Κ.Α.Π.Ε.

2. Χρήστος Τουρκολιάς , Χημικός μηχανικός Κ.Α.Π.Ε.

Μάθημα:

Συστήματα Αυτοκινήτου και Υβριδικά Συστήματα

Συντάκτης:

Κωνσταντίνος Θεοδώρου

Μάθημα:

Θερμάνσεις ΙΙ

Ομάδα Εργασίας:

1. Γεώργιος Ντριβαλάς, Εκπαιδευτικός ΠΕ12.04

2. Ευάγγελος Βασιλειάδης , Εκπαιδευτικός ΠΕ12.04

3. Ανδρέας Πανάρετος , Εκπαιδευτικός ΠΕ12.04

Μάθημα:

Συσκευές αερίων καυσίμων

Ομάδα Εργασίας:

1. Κωνσταντίνος Τζεμπελίκος , Εκπαιδευτικός ΠΕ17.02

2. Μιχαήλ Βραχόπουλος, Μηχανολόγος ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδος

Μάθημα:

Ειδικές εφαρμογές Η/Υ

Ομάδα Εργασίας:

1. Ευστάθιος Τσιμπλιαράκης, Σχολικός Σύμβουλος

2. Κωνσταντίνος Τζεμπελίκος , Εκπαιδευτικός ΠΕ17.02

Μάθημα:

Διαδικασίες συντήρησης αεροσκαφών

Ομάδα Εργασίας:

1. Ιορδάνης Αντωνιάδης, Εκπαιδευτικός ΠΕ18.32

2.Δημήτριος Κομιτόπουλος, Εκπαιδευτικός ΠΕ18.32

Μάθημα:

Τεχνική Μηχανική- Αντοχή Υλικών

Ομάδα Εργασίας:

1. Μαρία Τσιρολιά, Εκπαιδευτικός ΠΕ12.04

2. Περικλής Καλοφωλιάς , Εκπαιδευτικός ΠΕ17.06

Ομάδα προσανατολισμού:

Τεχνολογικών Εφαρμογών

Τομέας:

Τομέα Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού

Συντονιστής

Τσιλίκας Βάϊος, Εισηγητής ΙΕΠ ΠΕ12.05

Μαθήματα:

Α) Ηλεκτροτεχνία

Β) Ψηφιακά Συστήματα

Ομάδα Εργασίας:

1.Τσιλίκας Βάϊος, Εισηγητής ΙΕΠ ΠΕ12

2.Πάγκαλος Σταύρος, Σχ. Σύμβουλος ΠΕ12

3.Γεωργάκης Θεόδωρος, Εκπαιδευτικός ΠΕ12

4.Μουστάκας Γεώργιος, Εκπαιδευτικός ΠΕ17

5.Νικητοπούλου Σοφία, Εκπαιδευτικός ΠΕ17

Μαθήματα:

α) Εργαστήριο Ηλεκτροτεχνίας και Ηλεκτρικών Μηχανών, β)Ηλεκτρονικά Ισχύος

Ομάδα Εργασίας:

1.Τσιλίκας Βάϊος, Εισηγητής ΙΕΠ ΠΕ12

2.Πάγκαλος Σταύρος, Σχ. Σύμβουλος ΠΕ12

3.Γεωργάκης Θεόδωρος, Εκπαιδευτικός ΠΕ12

Μάθημα:

Μηχατρονική

Ομάδα Εργασίας:

1.Τσιλίκας Βάιος, Εισηγητής ΙΕΠ ΠΕ12 2.Οικονόμου Στέφανος, Εκπαιδευτικός ΠΕ12 3.Μαλτέζος Ιωάννης, Eκπαιδευτικός ΠΕ17

Μάθημα:

Εργαστήριο Ηλεκτρονικών Συστημάτων (των ειδικοτήτων: Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων,
Τεχνικός Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών, Τεχνικός Αυτοματισμού)

Ομάδα Εργασίας:

1.Καλπογιάννης Σωφρόνιος, Εκπαιδευτικός ΠΕ12

2.Λεοντσίνης Νικόλαος, Εκπαιδευτικός ΠΕ12

Μαθήματα:

Δίκτυα υπολογιστικών συστημάτων

Ομάδα Εργασίας:

1.Καλπογιάννης Σωφρόνιος, Εκπαιδευτικός ΠΕ12

2.Μαρμαρινός Ανάργυρος, Εκπαιδευτικός ΠΕ12

Μάθημα:

Διαχείριση και Εγκατάσταση Δικτύων

Ομάδα Εργασίας:

1.Μπαλλίνης Νικόλαος, Εκπαιδευτικός ΠΕ17

2.Μαρμαρινός Ανάργυρος, Εκπαιδευτικός ΠΕ12

Μαθήματα:

α) Διαχείριση και Εγκατάσταση και Συντήρηση Ηλεκτρονικών Συστημάτων και Δικτύων Συστημάτων, (Τηλεπικοινωνιακά Ηλεκτρονικά) β) Τηλεπικοινωνιακά Συστήματα − Εφαρμογές Τηλεματικής

Ομάδα Εργασίας:

1.Σταμπολίδης Νικόλαος, Διευθυντής ΠΕ12

2.Παπαδόπουλος Χρήστος, Εκπαιδευτικός ΠΕ12

Μάθημα:

Ηλεκτρονικές Μετρήσεις και Συστήματα Ασφάλειας

Ομάδα Εργασίας:

1.Λεοντσίνης Νικόλαος, Εκπαιδευτικός ΠΕ12

2.Μπαλούρδος Παναγιώτης, Εκπαιδευτικός ΠΕ12

Μάθημα:

Συστήματα Ελέγχου και Ασφάλειας

Ομάδα Εργασίας:

1.Μπαλλίνης Νικόλαος, Εκπαιδευτικός ΠΕ17

2.Μπαλούρδος Παναγιώτης, Εκπαιδευτικός ΠΕ12

3.Νικητοπούλου Σοφία, Εκπαιδευτικός ΠΕ17

Ομάδα προσανατολισμού:

Τεχνολογικών Εφαρμογών

Τομέας:

Δομικών Έργων

Συντονιστής

Ευμορφία Φαράντου, αποσπασμένη εκπαιδευτικός στο ΙΕΠ

Μάθημα:

α)Τοπογραφικό Σχέδιο − Ψηφιακή Χαρτογραφία

β)Σχέδιο Τεχνικών Έργων με Η/Υ και Γεωπληροφορικής

Ομάδα Εργασίας:

1.Τζωρτζάκης Ιωάννης, Σχ. Συμβουλος ΠΕ12.01

2. Παπαδοπούλου-Πούλου Μαρία, Σχ. Σύμβουλος ΠΕ17.01

3. Αποστολίδης Βασίλης, Εκπαιδευτικός ΠΕ17.05

4. Λεουνάκη Ελένη, Εκπαιδευτικός ΠΕ 17.01

Ομάδα προσανατολισμού:

Διοίκησης & Οικονομίας

Τομέας:

Διοίκησης και Οικονομίας

Συντονιστής

Παύλος Μάραντος, Σύμβουλος ΥΠΟΠΑΙΘ

Μάθημα:

Εισαγωγή στη Διαφήμιση

Ομάδα Εργασίας:

1.Παύλος Μάραντος, Σύμβουλος ΥΠΟΠΑΙΘ

2. Ασπασία Οικονόμου, Σύμβουλος Γ  ́ΙΕΠ

3. Κατερίνα Τσεμπερλίδου, ΕΔΕΕ

Μάθημα:

Δημιουργία και Προβολή Διαφήμισης

Ομάδα Εργασίας:

1. Παύλος Μάραντος, Σύμβουλος ΥΠΟΠΑΙΘ

2.Ασπασία Οικονόμου Σύμβουλος Γ  ́ΙΕΠ

3.Κατερίνα Τσεμπελίδου ΕΔΕΕ

Μάθημα:

Πολιτική Οικονομία

Συντάκτης: Παύλος Μαράντος, Σύμβουλος ΥΠΟΠΑΙΘ

Μάθημα:

Δεοντολογία Επαγγέλματος- Ηθική Επιχειρήσεων

Ομάδα Εργασίας:

1. Παύλος Μάραντος, Σύμβουλος ΥΠΟΠΑΙΘ

2.Ασπασία Οικονόμου, Σύμβουλος Γ  ́ΙΕΠ

3. Φιλήμων Παιονίδης, Καθηγητής ΑΕΙ

4. Ιωάννα Πατσιώτη-Τσακπουνίδη, Ιδιωτική Εκπαιδευτικός

Μάθημα:

Εφαρμογές Μάρκετινγκ

Ομάδα Εργασίας:

1.Αθηνά Νέλλα , Σύμβουλος Γ  ́ΙΕΠ

2.Ευάγγελος Χρήστου, Καθηγητής ΑΤΕΙ

3.Νικολέτα Φώτη, Εκπαιδευτικός ΠΕ09

4.Παρασκευή Πολλάκη, Στέλεχος Μάρκετινγκ

5.Ευθυμία Περακάκη, Υπάλληλος ΥΠΟΠΑΙΘ

Μάθημα:

Εισαγωγή στην Εφοδιαστική

Ομάδα Εργασίας:

1.Αθηνά Νέλλα , Σύμβουλος Γ  ́ΙΕΠ

2. Βασίλειος Ζεϊμπέκης, Καθηγητής ΑΕΙ

3. Αλέξης Αλεξίου (Ελληνική Εταιρεία Logistics) 4. Παναγιώτης Ρεκλείτης, Καθηγητής ΑΤΕΙ

Μάθημα:

Οργάνωση και Διαχείριση Αποθηκών

Ομάδα Εργασίας

1.Αθηνά Νέλλα , Σύμβουλος Γ  ́ΙΕΠ

2. Χαράλαμπος Σιαφλάς (Ελληνική Εταιρεία Logistics)

3. Γ. Παναγιωτόπουλος (Ελληνική Εταιρεία Logistics)

4. Παναγιώτης Ρεκλείτης, Καθηγητής ΑΤΕΙ

Μάθημα:

Έλεγχος Ποιότητας

Ομάδα Εργασίας:

1.Αθηνά Νέλλα , Σύμβουλος Γ  ́ΙΕΠ

2. Φανή Δημοπούλου (Ελληνική Εταιρεία Logistics)

3. Σταύρος Κυριακούλιας (Ελληνική Εταιρεία Logistics)

4. Παναγιώτης Ρεκλείτης, Καθηγητής ΑΤΕΙ

Μάθημα:

Εφαρμογές Εφοδιαστικής

Ομάδα Εργασίας:

1.Αθηνά Νέλλα , Σύμβουλος Γ  ́ΙΕΠ

2. Χρήστος Μήτσης (Ελληνική Εταιρεία Logistics)

3. Νικόλαος Ροδόπουλος (Ελληνική Εταιρεία Logistics)

4. Παναγιώτης Ρεκλείτης, Καθηγητής ΑΤΕΙ

Μάθημα:

Οργάνωση και Διαχείριση Μεταφορών

Ομάδα Εργασίας:

1.Αθηνά Νέλλα , Σύμβουλος Γ  ́ΙΕΠ

2. Νικόλαος Χαρτσάς (Ελληνική Εταιρεία Logistics)

3. Παναγιώτης Ρεκλείτης, Καθηγητής ΑΤΕΙ

Ειδικότητα:

Οικονομία και Διοίκηση στον Τουρισμό

Μάθημα:

Γαλλικά

Ομάδα Εργασίας:

1.Χαριτωνίδου Ανδρονίκη, Σύμβουλος Γ’ ΙΕΠ ΠΕ05

2.Τσίγκρη Χρυσούλα, Σχ. Σύμβουλος ΠΕ05

3.Ρεϊση Φωτεινή, Σχ. Σύμβουλος ΠΕ05

4.Γεωργαντζή Βασιλική, Εκπαιδευτικός ΠΕ05

5.Φράγκου Μαρία-Αναστασία, Εκπαιδευτικός ΠΕ05

Ειδικότητα:

Οικονομία και Διοίκηση στον Τουρισμό

Μάθημα:

Γερμανικά

Ομάδα Εργασίας:

1. Μανωλά Αναστασία, Σύμβουλος Γ’ ΙΕΠ ΠΕ07

2. Κερκινοπούλου Γιαννούλα, Σχ. Σύμβουλος ΠΕ07

3. Χατζηϊωάννου Αντιγόνη-Μελίσσα-Ίρις, Σχ. Σύμβουλος ΠΕ07

4.Παναγιωτάκη Άννα, Εκπαιδευτικός ΠΕ07
5.Χρουσαλά Ρεββέκα, Εκπαιδευτικός ΠΕ07

Ομάδα προσανατολισμού:

Γεωπονίας, Τεχνολογίας Τροφίμων & Διατροφής

Τομέας:

Γεωπονίας, Τεχνολογίας Τροφίμων & Διατροφής

Μάθημα:

Κατά την κρίση της Επιτροπής

Ομάδα Εργασίας:

1. Κουταλίδη Σοφία Σύμβουλος Γ ́ ΙΕΠ, ΠΕ 14.04

2.Πολύδωρος Βασίλειος, Σχ. Σύμβουλος ΠΕ 14.04, Προϊστάμενος Επιστ. Παιδ/κης καθοδήγησης Δ.Ε., Π.Δ.Ε. Αττικής

3.Αθανασόπουλος Ανδρέας, Σχ. Σύμβουλος ΠΕ 14.04

4. Φωτίου Ειρήνη, Αναπληρώτρια Σχ. Σύμβουλος ΠΕ 14.04

5.Κοσμάτου Αγγελική, Εκπαιδευτικός ΠΕ 14.04
(Αναπληρωματικό μέλος: Τσατήρης Βασίλειος Εκπαιδευτικός ΠΕ 14.04)

Ομάδα προσανατολισμού:

Ναυτιλιακών Επαγγελμάτων

Τομέας:

Πλοιάρχων Εμπορικού Ναυτικού

Μάθημα:

Ναυτικό Δίκαιο-Διαχείριση Πλοίου

Ομάδα Εργασίας:

1.Κασίμης Χρυσόστομος, Εκπαιδευτικός ΠΕ18.23

2.Γεωργιάδης Ανδρέας, Εκπαιδευτικός ΠΕ18.23

3.Λάβδας Σταύρος, Εκπαιδευτικός ΠΕ18.23

4.Συκιώτης Ηλίας, Εκπαιδευτικός ΠΕ18.23

Γ. ΟΜΑΔΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΥΝΤΑΞΗΣ/ΣΥΝΘΕΣΗΣ ΩΡΟΛΟΓΙΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΠΑΝΕΝΤΑΧΘΕΝΤΩΝ ΤΟΜΕΩΝ

Συντονιστές:

1.Αξιωτάκης Απόστολος, Σχ.Σύμβουλος Οδοντίατρος ΠΕ 14.02

2.Γκουργκούλη Ελένη, Σχ.Σύμβουλος Νοσηλεύτρια ΠΕ 14.06

Α’ τάξη

Ομάδα προσανατολισμού:

Υγείας-Πρόνοιας και Αισθητικής-Κομμωτικής

Μάθημα:

Αγωγή Υγείας

Ομάδα Εργασίας:

1.Μπελτέ Ουρανία, Εκπ/κός Φαρμακοποιός, ΠΕ 14.03

2.Σαβελώνας Κωνσταντίνος, Εκπαιδευτικός Ιατρικών Εργαστηρίων ΠΕ18.07

3.Χιόνη Μαρία, Εκπαιδευτικός Φιλόλογος, Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας Α’
Αθήνας, ΠΕ02

Μάθημα:

Στοιχεία Υγιεινής και Ιατρικής Βιολογίας

Ομάδα Εργασίας:

1.Βαρελά Μαρία, Εκπ/κός Ιατρικών Εργαστηρίων,ΠΕ 18.07

2.Θεοδώρου Σταυριανή, Εκπ/κός Νοσηλεύτρια, ΠΕ 14.06

3.Παρασκευούλης Στράτος, Εκπ/κός Ιατρικών Εργαστηρίων, ΠΕ 18.07

Μάθημα:

Πρώτες Βοήθειες

Ομάδα Εργασίας:

1.Γιαννοπούλου Αναστασία, Εκπ/κός Νοσηλεύτρια, ΠΕ 14.06

2.Δανάσκος Φώτιος, Εκπ/κός Φυσικοθεραπευτής, ΠΕ 18.25

3.Ζαχαριουδάκη Ελευθερία, Εκπ/κός Οδοντοτεχνήτρια, ΠΕ 18.08

Μάθημα:

Επικοινωνία Διαπροσωπικές Σχέσεις

Ομάδα Εργασίας:

1.Δεληγιάννη Βασιλική, Εκπ/κός Βρεφονηπιοκόμος, ΠΕ 18.33

2.Σφυρή Μαρία, Εκπ/κός Βρεφονηπιοκόμος, ΠΕ 18.33

Ομάδα Προσανατολισμού Υγείας-Πρόνοιας και Αισθητικής-Κομμωτικής

Συντονιστές:

1.Αξιωτάκης Απόστολος, Σχ.Σύμβουλος Οδοντίατρος ΠΕ 14.02

2.Γκουργκούλη Ελένη, Σχ.Σύμβουλος Νοσηλεύτρια ΠΕ 14.06

Β’+ Γ ́ Τάξη

Ομάδα προσανατολισμού:

Υγείας-Πρόνοιας και Αισθητικής-Κομμωτικής

1. Τομέας:

Υγείας Πρόνοιας

Ειδικότητα:

Βοηθός Βρεφονηπιοκόπων

Ομάδα Εργασίας:

1. Τσαλαγιώργου Ελένη, Σύμβουλος Β ́ ΙΕΠ

2. Σοφού Ευστρατία, Εισηγήτρια ΙΕΠ

3.Δεληγιάννη Βασιλική, Εκπ/κός Βρεφονηπιοκόμος,ΠΕ 18.33

4.Σφυρή Μαρία, Εκπ/κός Βρεφονηπιοκόμος, ΠΕ 18.33

5. Χάλκου Ειρήνη, Εκπ/κός Βρεφονηπιοκόμος,ΠΕ 18.33

Ειδικότητα:

Βοηθός Νοσηλευτή

Ομάδα Εργασίας:

1.Βαζαίου Γεωργία, Εκπ/κός Νοσηλεύτρια, ΠΕ 14.06

2.Γιαννοπούλου Αναστασία, Εκπ/κός Νοσηλεύτρια, ΠΕ 14.06

3.Θεοδώρου Σταυριανή, Εκπ/κός Νοσηλεύτρια, ΠΕ 14.06

4.Πουρναρά Διονυσία, Εκπ/κός Νοσηλεύτρια, ΠΕ 18.10

Ειδικότητα:

Βοηθός Ιατρικών Βιολογικών Εργαστηρίων

Ομάδα Εργασίας:

1. Βαρελά Μαρία, Εκπ/κός Ιατρικών Εργαστηρίων,ΠΕ 18.07

2. Καρβούνης Ιωάννης, Εκπ/κός Ιατρικών Εργαστηρίων, ΠΕ 18.07

3.Λέκκα Ευτυχία, , Εκπ/κός Ιατρικών Εργαστηρίων, ΠΕ 18.07

Ειδικότητα:

Βοηθός Φυσικοθεραπευτή

Ομάδα Εργασίας:

1.Αγγελούση Ευθυμία, Εκπ/κός Φυσικοθεραπεύτρια, ΠΕ 18.25

2.Δανάσκος Φώτιος, Εκπ/κός Φυσικοθεραπευτής, ΠΕ 18.25

3.Κατσακιώρη Ελένη, Εκπ/κός Φυσικοθεραπεύτρια, ΠΕ 18.25

Ειδικότητα:

Βοηθός Οδοντοτεχνίτη

Ομάδα Εργασίας:

1.Ζαχαριουδάκη Ελευθερία, Εκπ/κός Οδοντοτεχνήτρια, ΠΕ 18.08

2.Κικάκης Νικόλαος, Εκπ/κός Οδοντίατρος, ΠΕ 14.02

3.Κυριακίδης Κυριάκος, Εκπ/κός Οδοντοτεχνίτης, ΠΕ 18.08

4.Μενεγάκης Γεώργιος, Εκπ/κός Οδοντίατρος, ΠΕ 14.02

Βοηθός Ακτινολογικών Εργαστηρίων

1.Ζαμάνης Κωνσταντίνος, Εκπ/κός Ακτινολόγος-Ραδιολόγος,ΠΕ 18.21

2.Παντελάκη Παρασκευή, Εκπ/κός Ακτινολόγος-Ραδιολόγος,ΠΕ 18.21

3.Στασινός Σωτήρης, Εκπ/κός Ακτινολόγος-Ραδιολόγος,ΠΕ 18.21

Βοηθός Φαρμακείου

1.Καμπούκου Κυριακή, Εκπ/κός Φαρμακοποιός, ΠΕ 14.03

2.Μπελτέ Ουρανία, Εκπ/κός Φαρμακοποιός, ΠΕ 14.03

Ομάδα προσανατολισμού:

Υγείας-Πρόνοιας και Αισθητικής-Κομμωτικής

2. Τομέας:

Τομέας Αισθητικής-Κομμωτικής

Ειδικότητα:

Αισθητικής Τέχνης

Ομάδα Εργασίας:

1.Γιολδάσης Γρηγόριος, Εκπ/κός Αισθητικός,ΠΕ 18.04

2.Καρμίρη Βαρβάρα, Εκπ/κός Αισθητικός,ΠΕ 18.04

3.Μπαλαμπάνος Σταύρος, Εκπ/κός Αισθητικός,ΠΕ 18.04

Ειδικότητα:

Κομμωτικής Τέχνης

Ομάδα Εργασίας:

1.Αναγνωστοπούλου Δήμητρα, Εκπ/κός Κομμώτρια ,ΤΕ 01.19

2.Κυρίτση Γεωργία, Εκπ/κός Κομμώτρια ,ΤΕ 01.19

3. Σωτηροπούλου Λίτσα, Εκπ/κός Κομμώτρια ,ΤΕ 01.19

Ομάδα Εργασίας:

1.Γιολδάσης Γρηγόριος, Εκπ/κός Αισθητικός,ΠΕ 18.04

2.Καρμίρη Βαρβάρα, Εκπ/κός Αισθητικός,ΠΕ 18.04

3.Μπαλαμπάνος Σταύρος, Εκπ/κός Αισθητικός,ΠΕ 18.04

Μάθημα Πανελλαδικώς εξεταζόμενο:

Στοιχεία Ανατομίας-Φυσιολογίας

Ομάδα Εργασίας:

1.Μενεγάκης Γεώργιος, Εκπ/κός Οδοντίατρος, ΠΕ 14.02

2. Βαζαίου Γεωργία, Εκπ/κός Νοσηλεύτρια, ΠΕ 14.06

Ομάδα Προσανατολισμού Γραφικών Τεχνών και Καλλιτεχνικών Εφαρμογών Α’ Τάξη

Β’+Γ’Τάξη

Ομάδα προσανατολισμού:

Τομέας Γραφικών Τεχνών και Καλλιτεχνικών Εφαρμογών

Ομάδα Εργασίας:

1.Λαζάρου Σωτηρία (Σύμβουλος ΥΠΑΙΘ) 2

.Μπαμπά Μαρία, ΠΕ18.20

3.Τσαγκαράκης Μανώλης, ΠΕ08

Ομάδα προσανατολισμού:

Τομέας Γραφικών Τεχνών και Καλλιτεχνικών Εφαρμογών

Ομάδα Εργασίας

Λαζάρου Σωτηρία (Σύμβουλος ΥΠΑΙΘ)

Τομέας:

Εφαρμοσμένων Τεχνών

Ειδικότητα:

Γραφικών Τεχνών

Ομάδα Εργασίας:

1.Κούκιου Κωνσταντίνα, ΠΕ18.26

2.Μπακογιάννη Αγγελική, ΠΕ18.01

Ειδικότητα:

Σχεδιασμός Εσωτερικών Χώρων

Ομάδα Εργασίας:

1.Χωριατέλης Ιωάννης, ΠΕ18.27

2.Μητικίδου Αικατερίνη, ΠΕ18.27

Ειδικότητα:

Συντήρηση Έργων Τέχνης-Αποκατάσταση

Ομάδα Εργασίας:

1.Μανέτα Χριστίνα, Εκπαιδευτικός 18,28

2. Νταλούκα Ευθαλία, ΠΕ18.28

3..Παπαθανασίου Θεοδώρα, ΠΕ18.28

Ειδικότητα:

Αργυροχρυσοχοΐας

Ομάδα Εργασίας:

1. Λαζάρου Σωτηρία (Σύμβουλος ΥΠΑΙΘ)

2.Ποκαμισάς Θεόδωρος, ΠΕ08

Ειδικότητα:

Ψηφιδογραφίας-Υαλογραφίας

Ομάδα Εργασίας:

1. Λαζάρου Σωτηρία (Σύμβουλος ΥΠΑΙΘ)

2. Τσαγκαράκης Μανώλης, ΠΕ08

Β’+Γ’Τάξη

Τομέας:

Βιομηχανικού Σχεδιασμού

Ειδικότητα:

Σχεδίασης και Παραγωγής Ενδύματος

Ομάδα Εργασίας:

1.Μπαμπά Μαρία, ΠΕ18.20

2.Δάβου Μαρία-Φωτεινή, ΠΕ18.20

3. Ντόβας Βασίλης, ΠΕ 18.20

Ειδικότητα:

Επιπλοποιίας -Ξυλογλυπτικής

Ομάδα Εργασίας:

1.Αργύρης Ηλίας, ΤΕ Επιπλοποιός

2.Μπαφούνης Ιωάννης, Διευθυντής Σιβιτανιδείου Σχολής

Σχόλια (3)

 
elsa
11 Ιουν 2015 19:55

"Το ΙΕΠ σε συνεργασία με τους Υπευθύνους των Τομέων των ΕΠΑ.Λ. δημιούργησε άμισθες ομάδες εργασίας, από Σχολικούς Συμβούλους και εκπαιδευτικούς αυξημένων προσόντων για να συνταχθούν/βελτιωθούν τα Ωρολόγια Προγράμματα και να συνταχθούν τα εν λόγω ΑΠΣ........". Τι έγινε ρε παιδιά;;;;;Τι έχω χάσει;;;;;Πότε ορίστηκαν υπεύθυνοι τομέων στους επανενταχθέντες τομείς;;;;Πότε βγήκε η πρόσκληση για συμμετοχή στις ομάδες εργασίας;;;;;Δε θα το πιστέψετε, αλλά ναι, υπάρχουν άνθρωποι με πραγματικά αυξημένα προσόντα που επιλέγουν να ζουν στην επαρχία!!!!!!!!!!!!!!!!Στείλτε και εκτός αττικής καμιά πρόσκληση (αν βέβαια βγήκε)......Α! ρε αθάνατη ελλάδα. Πάλι μια από τα ίδια........

 
Χρύσα Παπαδέλη
11 Ιουν 2015 21:03

Και εγώ είμαι Οδοντίατρος με δύο Διδακτορικά, 20 χρόνια υπηρεσίας και 20 χρόνια Διδασκαλίας σε ΑΕΙ (Οδοντιατρική Σχολή, Παιδαγωγικό) αλλά κανείς δε με ενημέρωσε!

 
Στέλιος
11 Ιουν 2015 22:24

Να εκλεγούν από τους συλλόγους και αυτοί

Σχολιάστε το άρθρο

Συκοφαντικά και υβριστικά σχόλια δεν δημοσιεύονται και διαγράφονται. Επίσης δεν επιτρέπεται στα σχόλια να αναγράφονται links τα οποία διαγράφονται. Το esos δεν φέρει ευθύνη για τα επώνυμα ή ανώνυμα σχόλια που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

e-epimorfosi.aegean