Placeholder

ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ

Τα Συμβούλια, που θα εισηγούνται ειδικότητες στα ΙΕΚ, ΕΠΑΛ, ΕΣΚ, ΕΠΑΣ, ειδικά μαθήματα, προγράμματα τις δραστηριότητες

Δημοσίευση: 07/04/2021
Υπουργείο παιδείας
Alt Text: 
Υπουργείο παιδείας
Title Text: 
Υπουργείο παιδείας
ΡΕΠΟΡΤΑΖ ESOS

Ορίστηκαν, με αποφάσεις που υπέγραψε η υπουργός Παιδείας Νίκη Κεραμέως, 1  Συμβούλια Σύνδεσης με την Παραγωγή και την Αγορά Εργασίας (Σ.Σ.Π.Α.Ε.), στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης.

Τα Σ.Σ.Π.Α.Ε.  θα έχουν  ως αποστολή την υποβολή εισηγήσεων - γνωμοδοτήσεων προς το Κ.Σ.Ε.Ε.Κ. για θέματα επαγγελματικής εκπαίδευσης και κατάρτισης και, ιδίως, για τους τομείς και ειδικότητες που πρέπει να λειτουργήσουν στα δημόσια Ι.Ε.Κ., Μεταλυκειακό Έτος - Τάξη Μαθητείας, ΕΠΑ.Λ., δημόσιες Ε.Σ.Κ και ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ., καθώς και τα ειδικά μαθήματα, τα προγράμματα και τις δραστηριότητες, πέραν του εγκεκριμένου κορμού μαθημάτων, εφόσον τεκμηριωμένα αποσκοπούν στην ενίσχυση του αναπτυξιακού χαρακτήρα της συγκεκριμένης περιφέρειας.

Ειδικότερα στα Συμβούλια , ανά Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης , η υπουργός Παιδείας όρισε:

Περιφέρεια  Αττικής

1. Τον Εμμανουήλ Βιρβιδάκη του Κυριάκου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Αμαρουσίου,   ως Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Θωμά Γούβαλη του Κωνσταντίνου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Αγ. Δημητρίου,  

2. Την Ιωάννα Ζαχαριά του Βασιλείου, Διευθύντρια του Δ.Ι.Ε.Κ. Ελληνικού - Αργυρούπολης,   ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Κωνσταντίνα Καδδά του Ιωάννη, Διευθύντρια του Δ.Ι.Ε.Κ. Ζωγράφου .

3. Τη Σοφία Νικηφορίδου του Ιωάννη, Διευθύντρια του 1ου ΕΠΑ.Λ. Αλίμου,   Αναπληρώτρια Συντονίστρια, με αναπληρωτή τον Κωνσταντίνο Αλεξίου του Αλέξανδρου, Διευθυντή του 1ου ΕΠΑ.Λ. Βάρης .

4. Τη Ρεββέκα Κρεστενίτη του Παναγιώτη, Διευθύντρια του Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Ραφήνας,   ως τακτικό μέλος με αναπληρώτρια τη Νινέτα Μωυσή του Βίκτωρα, Διευθύντρια του Εσπερινού ΕΠΑΛ Κορωπίου .

5. Τον Μαρίνο Βλαχογιάννη του Παναγιώτη, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Αιγάλεω,   ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ευάγγελο Σκαραμαγκά του Δημητρίου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Ν. Ηρακλείου .

6. Τον Χαράλαμπο Αλεξανδράτο του Φιλίππου, Περιφερειακό Σύμβουλο Αττικής , ως τακτι- κό μέλος, με αναπληρώτρια την Ευγενία Μπαρμπαγιάννη Αδαμοπούλου του Θωμά, Περιφερειακή Σύμβουλο Αττικής .

7. Τον Γεώργιο Κρική του Σταύρου, Αντιδήμαρχο Νέας Σμύρνης,   ως τακτικό μέλος, με ανα- πληρωτή τον Αντώνιο Αλιμπέρτη του Παναγιώτη, Δημοτικό Σύμβουλο Παλαιού Φαλήρου .

8. Τον Μιχάλη Κυριακίδη του Θεοφάνη, Διευθυντή Προγραμμάτων του ΙΝΣΕΤΕ (ΣΕΤΕ), ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,   ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Κωνσταντίνο Σαμουρέλη του Σωτηρίου, Στέλεχος ΚΑΕΛΕ της ΕΣΕΕ .

9. Τον Γιάννη Βαφειαδάκη του Μιχαήλ, Β ́ Αντιπρόεδρο της ΓΣΕΒΕΕ, ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος, με ανα- πληρώτρια την Αικατερίνη Ριμποπούλου του Βασιλείου, Διευθύντρια του Συνδέσμου Βιομηχανιών Αττικής Πειραιώς (ΣΕΒ) .

10. Τον Προκόπη Πανδή του Οδυσσέα, Επιστημονικό Συνεργάτη του Κέντρου Ανάπτυξης Εκπαιδευτικής Πολιτικής της ΓΣΕΕ (ΚΑΝΕΠ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων,   ως τακτικό μέλος.

11. Την Θεολογία (Θάλεια) Γράβα του Δημητρίου, Επιστημονική συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων .

12. Τη Χαραλαμπία Κοβούση του Παναγιώτη, Προϊσταμένη του Ι.Ε.Κ. Αναβύσσου, αρμοδιότητας Υπουργείου Τουρισμού,   ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Μαργαρίτα Πολλάκη του Θεοδωράγ- γελου, Εκπαιδευτικό του Ι.Ε.Κ. Αναβύσσου Ειδικότητας ΠΕ09-Οικονομολόγων .

Δυτικού τομέα Αθηνών, Πειραιά, Νήσων και Δυτικής Αττικής 

1. Τον Γεώργιο Διαμαντόπουλο του Θεμιστοκλή, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Πειραιά,  ως Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Αναστάσιο Κακούρο του Ιωάννη, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Χαϊδαρίου .

2. Τον Δημήτριο Κυριακό του Ευάγγελου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Αιγάλεω,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Γεωργία Γκιόκα του Πα- ναγιώτη, Διευθύντρια του Δ.Ι.Ε.Κ. Μεγάρων 8.

3. Τον Βασίλειο Πυρκατή, του Ευάγγελου, Διευθυντή του 1ου ΕΠΑΛ Ασπροπύργου,   ως Αναπληρωτή Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Σωτήριο Δημόπουλο του Χρήστου, Διευθυντή του 2ου ΕΠΑ.Λ. Νέας Φιλαδέλφειας .

4. Τη Γιαννούλα Κωτσιοπούλου, του Κωνσταντίνου, Διευθύντρια του 1ου ΕΠΑ.Λ. Πετρούπολης,   ως τακτικό μέλος με αναπληρωτή τον Μάριο Μουρατίδη του Μάρκου, Διευθυντή του ΕΠΑ.Λ. Περάματος .

5. Τον Αλέξανδρο Αποστολίδη του Συμεών, Διευθυντή ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Ελευσίνας,   ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Απόστολο Τσέα του Γεωργίου, Διευθυντή ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Ρέντη .

6. Την Ευγενία Μπαρμπαγιάννη - Αδαμοπούλου του Θωμά, Περιφερειακή Σύμβουλο της Περιφέρειας Αττικής,    ως τακτικό μέλος, με ανα- πληρωτή τον Χαράλαμπο Αλεξανδράτο του Φιλίππου, Περιφερειακό Σύμβουλο της Περιφέρειας Αττικής .

7. Την Ασπασία Αλυγιζάκη του Κωνσταντίνου, Αντιδήμαρχο Παιδείας και Διά Βίου Μάθησης Δήμου Πειραιά,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Σοφία Μυρίδου του Κωνσταντίνου, Αντιδήμαρχο Παιδείας και Πολιτισμού Δήμου Ασπρόπυργου .

8. Τον Θεόδωρο Καπράλο του Χαράλαμπου, Πρόε- δρο του Εμπορικού Συλλόγου Πειραιά (ΕΣΕΕ), ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,   ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Γεώρ- γιο Κουτσοκώστα του Βασιλείου, Διευθυντή Εκπαίδευσης του ΙΝΣΕΤΕ (ΣΕΤΕ) .

9. Τον Ελευθέριο Παντελάκη του Εμμανουήλ, Μέλος του ΔΣ του Συνδέσμου Βιομηχανιών Αττικής Πειραιώς (Σ.Ε.Β.), ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Ιωάννα Πορφύρη του Ιωάννη, Επιστημονικό Στέλεχος του Ινστιτούτου Μικρών Επιχειρήσεων της ΓΣΕΒΕΕ .

10. Τη Λεμονιά (Μόνικα) Σεργιάννη του Αντωνίου, Επιστημονική συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων,   ως τακτικό μέλος.

11. Την Αναστασία Μπέτζιου του Γρηγορίου-Ναπολέοντος, Επιστημονική συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων,   ως τακτικό μέλος.

Περιφέρεια  Κρήτης

1. Τον Ιωάννη Τζάβλα του Κωνσταντίνου, Διευθυντή Δ.Ι.Ε.Κ. Αγίου Νικολάου, , ως Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Γεώργιο Γώγουλο του Κωνσταντίνου, Διευθυντή Δ.Ι.Ε.Κ. Χανίων,  .

2. Τον Ευάγγελο Κατή του Γεωργίου Διευθυντή του 2ου Δ.Ι.Ε.Κ. Ηρακλείου,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Αντώνιο Μιχαλουδάκη του Νικολάου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Ρεθύμνου .

3. Τον Θεόδωρο Ψαράκη, του Αντωνίου, Διευθυντή του 2ου Ημερήσιου ΕΠΑ.Λ. Χανίων,   ως Αναπληρωτή Συντονιστή, με αναπληρώτρια την Ευαγγελία Σειραγάκη του Εμμανουήλ, Διευθύντρια του 1ου Ημερήσιου ΕΠΑ.Λ. Ρεθύμνου .

4. Την Άννα Λίβα του Χαράλαμπου, Διευθύντρια του 6ου Ημερήσιου ΕΠΑ.Λ. Ηρακλείου,   ως τακτικό μέλος με αναπληρωτή τον Εμμανουήλ Καγιαμπάκη του Ιωάννη, Διευθυντή του 1ου ΕΠΑ.Λ. Αρκαλοχωρίου .

5. Τον Γεώργιο Φασουλάκη του Κωνσταντίνου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Ηρακλείου,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρω- τή τον Αντώνιο Γερεουδάκη του Πολύβιου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Χανίων  .

6. Την Ευχαριστία Κουτεντάκη του Εμμανουήλ, Αντιπεριφερειάρχη Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης, Απασχόλη- σης και Νέας Γενιάς της Περιφέρειας Κρήτης,   ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Κωνσταντίνο Φλουρή του Ελευθερίου, Αναπληρωτή Προϊστάμενο του τμήματος Διά Βίου Μάθησης και Παιδείας της Περιφέρειας Κρήτης .

7. Τον Δημήτριο Αγαπάκη του Εμμανουήλ, Δημοτικό Σύμβουλο του Δήμου Ηρακλείου,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Γεώργιο Παπακωνσταντή του Βασιλείου, Δημοτικό Σύμβουλο Δήμου Μυλοποτάμου .

8. Τον Τσακαλάκη Μανώλη του Σπύρου, Πρόεδρο της Ένωσης Ξενοδόχων Ρεθύμνου (ΣΕΤΕ), ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος με αναπληρώτρια την Ευαγγελία Μανουσάκη του Αποστόλου, KARATZIS SA (Σ.Ε.Β.) .

9. Την Ευαγγελία Αποστολάκη του Εμμανουήλ, Μέλος του Δ.Σ. της Ε.Σ. Ε. Ε., ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Μανώλη Φραγκιαδουλάκη του Ιωάννη, Επιστημονικό Στέλεχος του Ινστιτούτου Μικρών Επιχει- ρήσεων της ΓΣΕΒΕΕ .

10. Τον Εμμανουήλ Μελαμπιανάκη του Φωτίου, Επιστημονικό συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων,   ως τακτικό μέλος.

11. Τον Εμμανουήλ Πετράκη του Στυλιανού, Επιστημονικό συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων,  ως τακτικό μέλος.

12. Τον Γεώργιο Κερασιώτη του Παναγιώτη, Προϊστάμενο του Ι.Ε.Κ. αρμοδιότητας Υπουργείου Τουρισμού Ηρακλείου,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Ειρήνη Λαδουκάκη του Εμμανουήλ, Διοικητική Υπάλληλο στο Ι.Ε.Κ. Ηρακλείου.

Περιφέρεια  Ηπείρου

1. Τον Μιχαήλ Αλεξίου του Χρύσανθου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Ιωαννίνων, ως Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Ηλία Μπούα του Βασίλη, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Ηγουμενίτσας.

2. Τον Δημήτριο Τάτση του Ευάγγελου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Άρτας, , ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ιωάννη Αναγνωστάκη του Γεωργίου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Πρεβέζης, .

3. Τον Θεόδωρο Ψωμά του Λάμπρου, Διευθυντή του 1ου Ημερήσιου ΕΠΑ.Λ. Άρτας, , ως Αναπληρωτή Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Γεώργιο Κοτζαμουράτογλου του Χαράλαμπου, Διευθυντή του Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Πρέβεζας.

4. Την Αντωνία-Σοφία Κρανιώτη του Βάιου, Διευθύντρια του 3ου ΕΠΑ.Λ. Ιωαννίνων,, ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια τη Θεοδώρα Μα- γουλιώτη του Αχιλλέα, Διευθύντρια του 2ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Ιωαννίνων.

5. Τη Μαρία Μπινάτση του Μιχαήλ, Διευθύντρια της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Ιωαννίνων, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Φώτιο Ζήση του Στεφάνου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Άρτας.

6. Τον Αλέξανδρο Καχριμάνη του Γεωργίου, Περιφερειάρχη Ηπείρου, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Κωνσταντίνο Σιαράβα του Γεωργίου, Αντιπεριφερειάρχη της Περιφερειακής Ενότητας Ιωαννίνων, .

7. Την Πολυξένη Ταπραντζή- Κοίλια του Βελησσάριου, Δημοτική Σύμβουλο Δήμου Αρταίων,, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Φίλιππο Ευαγγέλου του Βασιλείου, Δημοτικό Σύμβουλο Δήμου Ιωαννίνων.

8. Τον Ανδρέα Δημητρίου του Χρήστου, Πρόεδρο του Αγροτικού Πτηνοτροφικού Συνεταιρισμού Ιωαννίνων "Η ΠΙΝΔΟΣ" (Σ.Β.Ε.), ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Σπυρίδωνα Σουρέλη του Δημητρίου, Πρόεδρο της Ένωσης Ξενοδόχων Ιωαννίνων (Σ.Ε.Τ.Ε.),.

9. Την Αλεξάνδρα Πέτση του Ηλία, Επιστημονικό Στέλεχος του Ινστιτούτου Μικρών Επιχειρήσεων της ΓΣΕ- ΒΕΕ, ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Χαράλαμπο Παπαχρήστο του Δημητρίου, Διευθυντή Ποιότητας και Ασφάλειας Προϊόντων - Υπεύθυνο Επικοινωνίας για Πρακτικές Φοιτητών στη ΧΗΤΟΣ ΑΒΕΕ (Σ.Ε.Β.).

10. Τον Πολυμέρη Πούλιο του Οδυσσέα, Επιστημονικό συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, ως τακτικό μέλος.

11. Τον Ευάγγελο Ντόντορο του Παντελή, Επιστη- μονικό συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, ως τακτικό μέλος.

Περιφέρεια  Πελοποννήσου

1. Τον Ιωάννη Κατσίρη του Δημητρίου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Τρίπολης, ως Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Φίλιππο Δελή του Θεοδώρου, Διευθυντή Δ.Ι.Ε. Κ. Άργους.

2. Τον Πέτρο Βολτέα του Κωνσταντίνου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Καλαμάτας,ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Χρήστο Τσαρτσόλη του Γεωργίου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Κορίνθου.

3. Τον Γεώργιο Κρεμύδα του Αναστασίου, Διευθυντή του 1ου ΕΠΑ.Λ. Ναυπλίου,  ως Αναπληρωτή Συντονιστή, με αναπληρώτρια τη Γεωργία Μπουτσικάρη του Βασιλείου, Διευθύντρια του 1ου ΕΠΑ.Λ. Σπάρτης9.

4. Τον Δημήτριο Κοσκινά του Παναγιώτη, Διευθυντή του 3ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Τρίπολης,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Θεόδωρο Ντελόπουλο του Γεωργίου, Διευθυντή του ΕΠΑ.Λ. Λεωνιδίου.

5. Τον Νικόλαο Μιχαλόπουλο του Κωνσταντίνου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Αργολίδας,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Αθανασία Γιαννέτου του Φιλήμωνα, Διευθύντρια της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Καλαμάτας.

6. Τον Ευστάθιο Αναστασόπουλο του Ιωάννη, Χωρικό Αντιπεριφερειάρχη Μεσσηνίας,ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ιωάννη Μαλτέζο του Δημητρίου, Χωρικό Αντιπεριφερειάρχη Αργολίδας.

7. Τον Κωνσταντίνο Τζιούμη του Χρήστου, Δήμαρχο Τρίπολης,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Κωνσταντίνο Φρούσιο του Θεοφάνη, Δήμαρχο Νεμέας.

8. Τον Παναγιώτη Μαντά του Νικολάου, Πρόεδρο του Ε.Σ. Τρίπολης (ΕΣΕΕ), ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Γεώργιο Μαρινάκο του Θεοδώρου, Πρόεδρο της Ένωσης Ξενοδόχων Αρκαδίας (ΣΕΤΕ).

9. Τον Γεώργιο Καραγιάννη του Κωνσταντίνου, Αντιπρόεδρο του ΔΣ του Συνδέσμου Επιχειρήσεων και Βιομηχανιών Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδος (ΣΕΒΠΕ&ΔΕ) (ΣΕΒ), ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Αλέξη Πλέσσια του Αθανασίου, Επιστημονικό Στέλεχος του Ινστιτούτου Μικρών Επιχειρήσεων της ΓΣΕΒΕΕ.

10. Τον Αθανάσιο Παπαδολιά του Χριστοφόρου, Επιστημονικό συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, , ως τακτικό μέλος.

11. Τον Νικόλαο Αποστολόπουλο του Αναστασίου, Επιστημονικό συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, ως τακτικό μέλος.

12. Τον Κωνσταντίνο Καχριμάνη του Βασιλείου, Προϊστάμενο του Ι.Ε.Κ. Πελοποννήσου, αρμοδιότητας Υπουργείου Τουρισμού,ως τακτικό μέλος, με ανα- πληρώτρια τη Βικτωρία Αλοιμονάκη του Ιωάννη, Διοικητική Υπάλληλο στο ΙΕΚ Πελοποννήσου.

Περιφέρεια Ανατολικής Μα- κεδονίας και Θράκης

1. Την Παναγιώτα Τσακιρίδου του Αναστασίου, Διευθύντρια του Δ.Ι.Ε.Κ. Δράμας, ως Συ- ντονίστρια, με αναπληρώτρια την Ζαφειρούλα Κοτσάκη του Χρήστου, Διευθύντρια του Δ.Ι.Ε.Κ. Κομοτηνής.

2. Τον Μηνά Μήνογλου του Αλέξανδρου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Ορεστιάδας,ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Σάββα Μακρή του Γεωργίου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Ξάνθης.

3. Τον Αναστάσιο Σαλή του Ηλία, Διευθυντή του 1ου ΕΠΑ.Λ. Δράμας, ως Αναπληρωτή Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Πασχάλη Παλαβούζη του Στάμου, Διευθυντή του 1ου ΕΠΑΛ Καβάλας.

4. Τον Ιορδάνη Αγγελάκη του Παναγιώτη, Διευθυντή του 1ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Κομοτηνής,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Σταμάτιο Κιουτσούκη του Αθανάσιου, Διευθυντή του 2ου ΕΠΑΛ Κομοτηνής.

5. Τον Αθανάσιο Καψιτίδη του Δημοκράτη, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Καβάλας , ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Αβραάμ Ακριβόπουλο του Ορέστη, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μα- θητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Κομοτηνής.

6. Τον Παντελή Δελίδη του Θεοδώρου, Αναπληρωτή Προϊστάμενο της Γενικής Διεύθυνσης Ανάπτυξης της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Αντωνία Κοροβέση του Βασιλείου, Αναπληρώτρια Προϊσταμένη της Διεύθυνσης Διά Βίου Μάθησης, Απασχόλησης, Εμπορίου και Τουρισμού.

7. Τον Βασίλειο Μαυρίδη του Ιορδάνη, Δήμαρχο Ορεστιάδος,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Αναστάσιο Καγιάογλου του Νικολάου, Δήμαρχο Παρανεστίου.

8. Την Μαρία Τσακίρογλου του Σωτηρίου, μέλος του Δ.Σ. της ΓΣΕΒΕΕ, ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Κωνσταντίνο Χατζημιχαήλ του Δημητρίου, Αναπληρωτή Οικονομικό Επόπτη ΕΣΕΕ.

9. Τον Ανδρέα Κολοτούρο του Ευάγγελου, Διευθυντή Ανθρώπινου Δυναμικού της RAYCAP (ΣΕΒ), ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Βασίλειο Δαστερίδη του Νικολάου, Διευθύνοντα Σύμβουλο της «Νικ. Δαστερίδης ΑΒΕΕ» (ΣΒΕ).

10. Τον Ιωάννη Παρπαλά του Θεοδώρου, Επιστημονικό συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, ως τακτικό μέλος.

11. Τον Χαράλαμπο Χαραλαμπίδη του Γεωργίου, Επιστημονικό συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, ως τακτικό μέλος.

12. Τη Μαρίνα Μπελτσίδου του Απόστολου, Προϊστα- μένη του Ι.Ε.Κ. Αλεξανδρούπολης αρμοδιότητας Υπουργείου Τουρισμού,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Χαρίκλεια Φραγκούλη του Κωνσταντίνου, εκπαιδευτικό ΠΕ18-Τουριστικών Επιχειρήσεων στο Ι.Ε.Κ. Αλεξανδρούπολης.

Περιφέρεια  Δυτικής Ελλάδας

1. Τον Ιωάννη Χατζή του Γεωργίου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Μεσολογγίου,  ως Συντο- νιστή, με αναπληρωτή τον Χαράλαμπο Ορφανουδάκη του Ιωάννη, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Ναυπάκτου.

2. Τον Νικόλαο Κατσώνη του Δημητρίου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Πάτρας,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια τη Νικολία Μπουροπούλου του Γεωργίου, Διευθύντρια του Δ.Ι.Ε.Κ. Πύργου.

3. Τον Φώτιο Παπούτση του Ευάγγελου, Διευθυντή του 1ου Ε.ΠΑ.Λ. Αγρινίου,  ως Αναπληρωτή Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Αθανάσιο Τσερδήλο-Βέρρα του Γεωργίου, Διευθυντή του 2ου ΕΠΑ.Λ. Πύργου.

4. Τον Γεράσιμο Καβαλιεράτο, του Σταύρου, Διευθυντή του 6ου Ε.ΠΑΛ. Πάτρας, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ανδρέα-Αριστοτέλη Ριζόπουλο του Ευθύμιου, Διευθυντή του 9ου Εσπερινού Ε.ΠΑΛ. Πάτρας.

5. Την Όλγα Κίτσου του Θεοδώρου, Διευθύντρια της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Πύργου,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Καλιακμάνη Αντώνιο του Δημητρίου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Αγρινίου.

6. Τον Νικόλαο Κατσουγκράκη του Παναγιώτη, Εντεταλμένο Περιφερειακό Σύμβουλο - Βοηθό Περιφερειάρ- χη Δυτικής Ελλάδας, αρμόδιο για θέματα Παιδείας, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ανδρέα Φίλια του Νικολάου, Αντιπεριφερειάρχη Διοίκησης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας.

7. Τον Θεόδωρο Μπαρή του Κωνσταντίνου, Δήμαρχο Ερυμάνθου, , ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Σπυρίδωνα Κωνσταντάρα του Γεωργίου, Δήμαρχο Θέρμου.

8. Τον Νικόλαο Κοτσώνη του Ελευθέριου, Μέλος του ΔΣ Συνδέσμου Επιχειρήσεων και Βιομηχανιών Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδος (ΣΕΒΠΕ και ΔΕ) - Εκπρόσωπο Σ.Ε.Β., ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Γεώργιο Τελώνη του Αναστασίου, Τουριστικό Πράκτορα (Σ.Ε.Τ.Ε.).

9. Την Ιωάννα Μακρή του Γεωργίου Επιστημονικό Στέλεχος του Ινστιτούτου Μικρών Επιχειρήσεων της Γ.Σ.Β.Ε.Ε., ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέ- ων,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Κωνσταντίνο Πασιόπουλο του Σπυρίδωνος, μέλος του Δ.Σ. της Ε.Σ.Ε.Ε..

10. Τον Φίλιππο Πουλαστίδη του Παναγιώτη, Επιστημονικό συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων,  ως τακτικό μέλος.

11. Την Κατερίνα Μπάρλου του Αλεξάνδρου, Επιστημονική συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων,  ως τακτικό μέλος.

Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας

1. Τον Πέτρο Καραστάθη του Βάιου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Λαμίας,  ως Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Ευάγγελο Γεωργόπουλο του Κωνσταντίνου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Θήβας.

2. Τον Αθανάσιο Καλαϊτζόγλου του Γεωργίου, Διευθυ- ντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Χαλκίδας,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Λεωνίδα Σωτήρχο του Κωνσταντίνου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Λειβαδιάς.

3. Τον Νικόλαο Αναγνωστόπουλο του Κωνσταντίνου, Διευθυντή του 1ου ΕΠΑΛ Άμφισσας, ως Αναπληρωτή Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Κωνσταντίνο Χαρέμη του Χαράλαμπου, Διευθυντή του 1ου ΕΠΑ.Λ. Θήβας.

4. Τη Γεωργία Παντίδου του Βασιλείου, Διευθύντρια του 3ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Λαμίας,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Γεώργιο Ζάχο του Οδυσσέα, Διευθυντή του 3ου ΕΠΑ.Λ. Λαμίας.

5. Τον Κωνσταντίνο Σγάγια του Γρηγορίου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Λαμίας,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ιωάννη Λιάσκο του Γεωργίου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Χαλκίδας.

6. Τον Κωνσταντίνο Γαλάνη του Αντωνίου, Αντιπεριφερειάρχη Παιδείας και Αθλητισμού της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Ευθυμία Μόσχου του Κωνσταντνου, Προϊσταμένη της Διεύθυνσης Διά Βίου Μάθησης, Απασχόλησης Εμπορίου και Τουρισμού της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας.

7. Τη Βιργινία Στεργίου του Αλεξάνδρου, Δήμαρχο Στυλίδας, ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια τη Σοφία Ζαλοκώστα του Κωνσταντίνου, Αντιδήμαρχο Δήμου Καρπενησίου.

8. Τον Νικόλαο Κουδούνη του Κωνσταντίνου, Πρόεδρο του ΔΣ Συνδέσμου Βιομηχανιών Στερεάς Ελλάδας (ΣΒΣΕ) - Εκπρόσωπο Σ.Ε.Β., ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Κωνσταντίνο Μπέλλη του Χρήστου, Μέλος του ΔΣ της ΓΣΕΒΕΕ.

9. Τον Σπύρο Γεροντίτη του Ελευθερίου, Μέλος του Δ.Σ. της ΕΣΕΕ, ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Παναγιώτα Σαμαρά του Θωμά, Πρόεδρο της Ένωσης Ξενοδόχων Λαμίας (ΣΕΤΕ).

10. Τον Σπυρίδωνα Βογιατζή του Παναγιώτη, Επιστημονικό συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων,.

11. Τη Μαρία Τσιμπούρη του Αθανασίου, Επιστημονική συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων ως τακτικό μέλος.

12. Τον Στέλλιο Μοσχονά του Φωτίου, Προϊστάμενο του Ι.Ε.Κ. Γαλαξιδίου αρμοδιότητας Υπουργείου Τουρισμού, ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Βασιλική Κουμπούρη του Αναστασίου, Διοικητική υπάλληλος στο ΙΕΚ Γαλαξιδίου.

Περιφέρεια Ιονίων Νήσων

1. Τον Πέτρο Πιτσινή του Ιωάννη, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Κέρκυρας, ως Συντονιστή, με αναπληρώτρια την Αικατερίνη Σπυράτου του Ευγένιου, Διευθύντρια του Δ.Ι.Ε.Κ. Κεφαλλονιάς.

2. Τον Ιωάννη Κουσουράκο του Κωνσταντίνου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Λευκάδας,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Παναγιώτη Σπίνο του Διονυσίου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Ζακύνθου.

3. Τον Γεράσιμο Βασιλάτο του Ανδρέα, Διευθυντή του ΕΠΑ.Λ. Αργοστολίου, ως Αναπληρωτή Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Δημήτριο Αβούρη του Παναγιώτη, Διευθυντή του Ε.ΠΑ.Λ. Ζακύνθου.

4. Τον Γεώργιο Πισσάνο του Βασιλείου, Διευθυντή του Ε.ΠΑ.Λ. Κάτω Κορακιάνας Κέρκυρας,  ως τακτικό μέλος με αναπληρώτρια τη Βασιλική Μοναστηριώτη του Αριστοφάνη, Διευθύντρια του 1ου Ε.ΠΑ.Λ. Κέρκυρας.

5. Τον Σωτήριο Γρηγοριάδη του Αντωνίου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Κέρκυρας, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Σπυρίδωνα Σικελιανό του Αλεξάνδρου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Κέρκυρας (α/α Διευθυντής)

6. Τη Ρόδη Κράτσα Τσαγκαροπούλου του Σπυρίδωνα, Περιφερειάρχη Ιονίων Νήσων, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ιωάννη Αλέγρη του Προκοπίου, Έμπορο.

7. Τον Γεώργιο Μαχειμάρη του Μιχαήλ, Δήμαρχο Βόρειας Κέρκυρας,ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ιωάννη Τρεπεκλή του Αναστάσιου, Δημοτικό Σύμβουλο Κεντρικής Κέρκυρας και Διαποντίων Νήσων.

8. Τον Σπυρίδωνα-Χαράλαμπο Βούλγαρη του Γεωργίου Μιλτιάδη Σέργιου, Πρόεδρο της Ένωσης Ξενοδόχων Κέρκυρας (ΣΕΤΕ), ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτι- κών φορέων, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ευστάθιο Θεοδωράκη του Στυλιανού, Assets Manager Corfu Region, GRECOTEL (ΣΕΒ).

9. Τον Κωνσταντίνο Μουζακίτη του Βασιλείου, μέλος του Δ.Σ. της ΕΣΕΕ, ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Σταύρο Ηλιάδη του Γεωργίου, Επιστημονικό Στέλεχος του Ινστιτούτου Μικρών Επιχειρήσεων της ΓΣΕΒΕΕ.

10. Τον Κωνσταντίνο Γκούση του Θεοδώρου, Εκπαιδευτικό Π.Ε. 86, ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, ως τακτικό μέλος.

11. Τον Κωνσταντίνο Κοντοσώρο του Μιχαήλ, Ιδιωτικό Υπάλληλο, ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, ως τακτικό μέλος.

12. Τον Δημήτριο Μπακύρα του Λουκά, Προϊστάμενο του Ι.Ε.Κ. Κέρκυρας, αρμοδιότητας Υπουργείου Τουρισμού, ως τακτικό μέλος.

Περιφέρειας Θεσσαλίας

1. Τον Ευθύμιο Παπαδογιάννη του Γεωργίου, Διευθυντή του 1ου Δ.Ι.Ε.Κ. Λάρισας, ως Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Γεώργιο - Αριστείδη Παπαθανασίου του Κωνσταντίνου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Βόλου.

2. Τον Θεόδωρο Μπαλωμένο του Πέτρου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Καρδίτσας,  ως τακτικό
μέλος, με αναπληρωτή τον Προκόπιο Γκιμούσια του Σταύρου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Τρικάλων.

3. Τον Νικόλαο Ντόγκα του Κωνσταντίνου, Διευθυντή του 1ου Ε.ΠΑ.Λ. Τρικάλων ως Αναπληρωτή Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Αθανάσιο Γκίκα του Ιωάννη, Διευθυντή του 2ου Ε.ΠΑ.Λ. Βόλου.

4. Τον Μαργαρίτη Μπασδαβάνο του Γεωργίου, Διευθυντή 3ου Εσπερινού Ε.ΠΑ.Λ. Λάρισας,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Βασιλική Ψαριανού του Απόστολου, Διευθύντρια του 7ου Ε.ΠΑ.Λ. Λάρισας.

5. Την Ευαγγελία Αντωνίου του Ιωάννη, Διευθύντρια της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Λάρισας,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Αλκιβιάδη Κουκουλή του Γεωργίου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Βόλου.

6. Τον Κωνσταντίνο Λέγκα του Σωτηρίου, Προϊστάμενο του Αυτοτελούς Τμήματος Περιφερειακού Παρατηρητηρίου Απασχόλησης της Περιφέρειας Θεσσαλίας,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Μιχαήλ Σακελάρη του Θεοδώρου, Υπάλληλο του Τμήματος Διά Βίου Μάθησης, Παιδείας και Απασχόλησης της Διεύθυνσης Ανάπτυξης της ΠΕ Λάρισας .

7. Τον Κωνσταντίνο Κολλάτο του Επαμεινώνδα, Δημοτικό Σύμβουλο του Δήμου Τεμπών,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Χρήστο Παπαρούνα, Δημοτικό Σύμβουλο του Δήμου Ρήγα Φεραίου.

8. Την Ευφροσύνη Δαγλαρίδη του Μιχαήλ, Γενική Διευθύντρια του Συνδέσμου Βιομηχανιών Θεσσαλίας και Στερεάς Ελλάδος, (Σ.Ε.Β.), ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Παρασκευή Καγκελάρη του Κωνσταντίνου, Επιστημονικό Στέλεχος του Ινστιτούτου Μικρών Επιχειρήσεων της ΓΣΕΒΕΕ.

9. Τον Χρήστο Μπλουγούρα του Δημητρίου, Οικονομικό Επόπτη της Ε.Σ.Ε.Ε., ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων, ως τακτικό μέ- λος, με αναπληρωτή τον Γεώργιο Ζαφείρη του Χρήστου, Πρόεδρο της Ένωσης Ξενοδόχων Μαγνησίας, (ΣΕΤΕ).

10. Τη Φανή Χρήστου του Χρήστου, Επιστημονική συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, ως τακτικό μέλος.

11. Τον Κωνσταντίνο Παναγούλη του Στέφανου, Επιστημονικό συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων,  ως τακτικό μέλος.

Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας

1. Τη Στέλλα Ρουσιάδου του Αθανασίου, Διευθύντρια του Δ.Ι.Ε.Κ. Κοζάνης,  ως Συντονίστρια, με αναπληρωτή τον Αθανάσιο Βαρδιάμπαση του Βασιλείου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Φλώρινας.

2. Τον Απόστολο Τζιώτζη του Αθανασίου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Καστοριάς,ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Χρήστο Τριμίντζιο του Αθανασίου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Γρεβενών.

3. Τον Αλέξανδρο Ταμήλια του Γεωργίου, Διευθυντή του ΕΠΑ.Λ. Καστοριάς, με ως Αναπληρωτή Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Αθανάσιο Κυριακίδη του Ιωάννη, Διευθυντή του 3ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Πτολεμαΐδα.

4. Τον Αστέριο Κούτσιανο του Ιωάννη, Διευθυντή του 4ου Εσπερινού Ε.ΠΑ.Λ. Κοζάνης, μ ως τακτικό μέλος με αναπληρώτρια την Ιωάννα Φεσού του Βασιλείου, Διευθύντρια του 1ου ΕΠΑ.Λ. Κοζάνης.

5. Τον Παντελή Μαύρο του Ιωάννη, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Φλώρινας, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Γεώρ- γιο Κασπάρη του Αναστασίου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μα- θητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Πτολεμαΐδας.

6. Την Όλγα Πουταχίδου του Πέτρου, Αντιπεριφερειάρχη Παιδείας και Πολιτισμού της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας,ως τακτικό μέλος, με ανα- πληρωτή τον Αθανάσιο Φωλίνα του Ματθαίου, Περιφερειακό Σύμβουλο της Π.Ε. Γρεβενών.

7. Τη Ζαφειρούλα Σεβαστού του Γεωργίου, Δημοτική Σύμβουλο Δ. Εορδαίας,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια τη Σουλτάνα Βεντούλη του Γεωργίου - Δημοτική Σύμβουλο του Δήμου Κοζάνης.

8. Τον Κωνσταντίνο Δημάδη του Μιχαήλ, αντιπρόσωπο της ΕΣΕΕ, ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Παναγιώτη Μαυροειδή του Βικέντιου, Διευθυντή Κλάδου Εκπαίδευσης στη Διεύθυνση Προσλήψεων Ανάπτυξης και Εκπαίδευσης της ΔΕΗ, (ΣΕΒ).

9. Τον Δρ. Χρήστο Γεωργίου του Ευάγγελου, Γενικό Διευθυντή του ΙΝΣΒΕ, (ΣΒΕ), ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια τη Μαρία Παγγούση του Ιωάννη, Επιστημονικό Στέλεχος του Ινστιτούτου Μικρών Επιχειρήσεων της ΙΜΕ ΓΣΕΒΕΕ.

10. Τη Χριστίνα Κυριακίδου του Γεωργίου, Επιστημονική συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, ως τακτικό μέλος.

11. Την Καλλιόπη Τύπου του Τριαντάφυλλου, Επιστημονική συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων,  ως τακτικό μέλος.

Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας

1. Τον Αντώνιος Καταβέλος του Δημητρίου, Διευθυντή των Δ.Ι.Ε.Κ. Θέρμης και Πυλαίας - Χορτιάτη, ως Συντονιστή, με αναπληρώτρια την Παρα- σκευή Μουροπούλου του Λάσκαρη, Διευθύντρια του Δ.Ι.Ε.Κ. Θεσσαλονίκης.

2. Τον Βασίλειο Μιχαηλίδη του Μιχαήλ, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Σερρών,ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Παναγιώτη Τσιμόπουλο του Νικολάου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Τριανδρίας.

3. Την Ελένη Νικολαΐδου του Γρηγορίου, Διευθύντρια του ΕΠΑ.Λ. Επανομής,  ως Αναπληρώτρια Συντονίστρια, με αναπληρωτή τον Γεώργιο Καραμούκη του Χρήστου, Διευθυντή του 2ου ΕΠΑΛ Κιλκίς.

4. Τον Νικόλαο Γεράκη του Γεωργίου, Διευθυντή του Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Καλαμαριάς,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Αικατερίνη Μπαλτζάκη του Νικολάου, Διευθύντρια του 6ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Θεσσαλονίκης.

5. Τον Νικόλαο Δεδεδάκη του Κωνσταντίνου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Κιλκίς,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Αντώνιο Σταμούλη του Κωνσταντίνου, Διευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Λακκιάς.

6. Τον Νικόλαο Τζόλλα του Μιχαήλ, Περιφερειακό Σύμβουλο Κεντρικής Μακεδονίας, ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια τη Μαγδαληνή Φιλιππιάδου του Παναγιώτη, Περιφερειακή Σύμβουλο Κεντρικής Μακεδονίας.

7. Τον Βασίλειο Γάκη του Γεωργίου, Δημοτικό Σύμβουλο Θεσσαλονίκης,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ευάγγελο Τσακμακίδη του Πολυχρόνη, Αντιδήμαρχο Καλαμαριάς

8. Τον Γρηγόριο Τάσιο του Γεωργίου, Πρόεδρο ΠΟΞ (ΣΕΤΕ), ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Συμεών Διαμαντίδη του Ιωακείμ, Οικονομικό Επόπτη ΣΕΒΕ, Πρόεδρο και Διευθύνοντα Σύμβουλο της ΔΙΟΠΑΣ ΑΕ, Εκπρόσωπο Σ.Ε.Β..

9. Τον Παντελή Φιλιππίδη του Στεφάνου, Α ́ Αντιπρόεδρο ΕΣΕΕ, ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φο- ρέων, μ ως τακτικό μέλος, με ανα- πληρωτή τον Χρήστο Γεωργίου του Ευαγγέλου, Γενικό Διευθυντή ΙΝΣΒΕ, ΣΒΕ, .

10. Τη Χριστίνα Σιώμου του Ζαχαρία, Επιστημονική συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της Γ.Σ. ΕΕ (ΙΝΕ/ ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, ως τακτικό μέλος.

11. Την Ευγενία Εγγλέζου του Ιορδάνη, Επιστημονική συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ), ως εκπρόσωπο των εργαζομένων,  ως τακτικό μέλος.

12. Την Ξένη Γερνά του Αλεξάνδρου, Προϊσταμένη του Ι.Ε.Κ. Θεσσαλονίκης αρμοδιότητας Υπουργείου Τουρισμού, ως τακτικό μέλος,  με αναπληρώτρια την Χρυσάνθη Ασωνίτου του Στυλιανού, Εκπαιδευτικό ΠΕ18 Τουριστικών Επιχειρήσεων στο ΙΕΚ Θεσσαλονίκης.

Δυτικής Θεσσαλονίκης, Πιερίας, Πέλλας, Ημαθίας:

1. Τον Μιχαήλ Μαυρίδη του Βασιλείου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Νεάπολης, ως Συντονιστή, με αναπληρωτή τον Γεώργιο Γιόρτσο του Αθανασίου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Αριδαίας.

2. Τον Κωνσταντίνο Τσίκαλα του Θωμά, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Ευόσμου, μ ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Νικόλαο Νικολόπουλο του Γεωργίου, Διευθυντή του Δ.Ι.Ε.Κ. Βέροιας.

3. Τη Μαρία Κοκκίνου του Ιωάννη, Διευθύντρια του 1ου ΕΠΑ.Λ. Κατερίνης, ως Αναπλη- ρώτρια Συντονίστρια, με αναπληρώτρια τη Μαρία Πρού- σκα του Χρήστου, Διευθύντρια του ΕΠΑΛ Αλεξάνδρειας Ημαθίας.

4. Τον Ιωάννη Βιόπουλο του Παναγιώτη, Διευθυντή του 2ου ΕΠΑΛ Ευόσμου, ως τακτικό μέλος με αναπληρωτή τον Ιωάννη Μπαλούκα του Γεωργίου, Διευθυντή του 1ου ΕΠΑ.Λ. Γιαννιτσών.

5. Την Αγγελική Φιλιππίδου του Χρήστου, Διευθύντρια της 2ης ΕΠΑΣ Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Θεσσαλονίκης,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Παναγιώτη Μαρινόπουλο του Θεόκτιστου, Διευθυντής της ΕΠΑΣ Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. Κατερίνης.

6. Τον Παντελεήμονα Καζαντζίδη του Κωνσταντίνου, Περιφερειακό Σύμβουλο Κεντρικής Μακεδονίας, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Θεόδωρο Αγγελίδη του Θωμά, Περιφερειακό Σύμβουλο Κεντρικής Μακεδονίας.

7. Τον Συμεών Δανιηλίδη του Θεοδώρου, Δήμαρχο Νεάπολης - Συκεών, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Κωνσταντίνο Βοργιαζίδη του Χαράλαμπου, Δήμαρχο Βέροιας.

8. Τον Βασίλειο Σιωμάδη του Ιωάννη, Επιστημονικό Στέλεχος του Ινστιτούτου Μικρών Επιχειρήσεων της ΓΣΕΒΕΕ, ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων,  ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια τη Δέσποινα Αμαραντίδου του Στυλιανού, επιχειρηματία, (ΣΕΤΕ ).

9. Τον Ιωάννη Σταύρου του Γεωργίου, Α ́ Αντιπρόεδρο (Εκτελεστικό) ΣΒΕ, ως κοινό εκπρόσωπο των εργοδοτικών φορέων, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Κοσμά Καλογιάννη του Βασιλείου, Αντιπρόσωπος ΕΣΕΕ.

10. Τη Στέλλα Μπαρμπαρούση του Ιωάννη, Επιστημονική συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ, ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, ως τακτικό μέλος.

11. Την Κορνηλία Φουτσιτζόγλου του Κωνσταντίνου, Επιστημονική συνεργάτη του Ινστιτούτου Εργασίας της ΓΣΕΕ, ως εκπρόσωπο των εργαζομένων, μ ως τακτικό μέλος.

Σχόλια (3)

 
επιτροπες + επιτροπες + επιτροπες
12 Απρ 2021 13:00

Και τα ΙΕΚ μαστίζονται απο την ανεργία επειδη δεν μπορούν να ασκήσουν επάγγελμα λογω εξομοίωσης σε επαγγελματικά δικαιώματα ΜΕ ΛΥΚΕΙΟ

 
Τα δικά μας τα παιδία
07 Απρ 2021 17:32

Κριτήρια; Μετρήσιμα μόρια; Αξιοκρατία στο μέγιστο. Έτσι, κυβέρνηση των αρίστων.. Αναμένουμε κι άλλες αξιοκρατικές αναθέσεις...

 
ευέλικτα σχήματα, μια χαρά
07 Απρ 2021 14:38

οι συντονιστές από τα μεγαλύτερα κάθε περιφέρειας ή με ποια κριτήρια ; τα μέλη ομοίως;

Σχολιάστε το άρθρο

Συκοφαντικά και υβριστικά σχόλια δεν δημοσιεύονται και διαγράφονται. Επίσης δεν επιτρέπεται στα σχόλια να αναγράφονται links τα οποία διαγράφονται. Το esos δεν φέρει ευθύνη για τα επώνυμα ή ανώνυμα σχόλια που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΡΘΡΑ