Placeholder

ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ

Τοποθέτηση προϊσταμένων Τμημάτων στις οργανικές μονάδες του υπουργείου Παιδείας

Δημοσίευση: 06/03/2018
Alt Text: 
Υπουργείο παιδείας
Υπουργείο παιδείας
Title Text: 
Υπουργείο παιδείας
ΡΕΠΟΡΤΑΖ ESOS

Με απόφαση που υπέγραψε ο υπουργός Παιδείας Κ. Γαβρόγλου τοποθετούνται  στις προβλεπόμενες από το Π.Δ. 18/2018 (ΦΕΚ Α ́31) οργανικές μονάδες επιπέδου Τμήματος, οι   κάτωθι διοικητικοί  υπάλληλοι  των Γενικών Γραμματειών του υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και τους αποσπασμένους εκπαιδευτικούς στη Γενική Γραμματεία του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων μέχρι την ολοκλήρωση των διαδικασιών πλήρωσης των θέσεων ευθύνης, κατ ́ εφαρμογή των διατάξεων των άρθρων 84-86 του ν.3528/2007 (ΦΕΚ Α ́26), όπως τροποποιήθηκαν και ισχύουν, ως ακολούθως :

Α) Γενική Διεύθυνση Στρατηγικού Σχεδιασμού, Προγραμματισμού και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης

1.Δ/νση Στρατηγικού Σχεδιασμού και Συντονισμού

Τμήμα Α ́ Συντονισμού και Προγραμματισμού Πολιτικών : Μητσοτάκη Αντωνία του Χρήστου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Στατιστικής και Ποιοτικής Επεξεργασίας Δεδομένων: Περιστέρη Δωροθέα του Αριστείδη , υπάλληλος ΙΔΑΧ , ειδικότητας ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Οργάνωσης και Απλούστευσης Διαδικασιών: Σπορίδου Αικατερίνη του Γεωργίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Στρατηγικού Σχεδιασμού της Γενικής Γραμματείας Νέας Γενιάς και Δια Βίου Μάθησης : Τσινός Βασίλειος του Στεφάνου , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Ε ́ Πολιτικής Σχεδίασης Εκτάκτου Ανάγκης: Γιογλής Δημήτριος του Στεφάνου, υπάλληλος ΙΔΑΧ, ειδικότητας ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

2.Δ/νση Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης και Ανάπτυξης Εφαρμογών

Τμήμα Α ́ Εφαρμογών Διορισμών Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης; Νάνου Σπυριδούλα του Σωτηρίου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Εφαρμογών Κινητικότητας και Εξέλιξης Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Ματθαίου Αικατερίνη του Γεωργίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Εφαρμογών Ανώτατης Εκπαίδευσης: Μπαλάφα Όλγα του Σοφοκλή, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Υποστηρικτικών Εφαρμογών: Λύρας Κωνσταντίνος του Παναγιώτη, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής με βαθμό Α ́

Τμήμα Ε ́ Εφαρμογών Εξετάσεων: Πιτταρά Ειρήνη του Κωνσταντίνου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής με βαθμό Α ́

Τμήμα ΣΤ ́ Εφαρμογών Γραμματειών Έρευνας και Τεχνολογίας, Νέας Γενιάς και Δια Βίου Μάθησης : Θεοδώρου Ειρήνη του Δημητρίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής με βαθμό Α ́

Τμήμα Ζ ́ Ηλεκτρονικής Ενημέρωσης του Πολίτη: Κυρούση Σοφία του Παναγιώτη υπάλληλος ΙΔΑΧ , ειδικότητας ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Η ́ Διαλειτουργικότητας, Ψηφιακής Σύγκλισης και Διοικητικής Υποστήριξης: Χαραμούσου Σοφία του Βασιλείου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Α ́

3.Δ/νση Ηλεκτρονικών και Δικτυακών Συστημάτων

Τμήμα Α ́ Υπολογιστικών Συστημάτων: Χατζηαθανασίου Χρήστος του Δημητρίου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Ασφάλειας Πληροφοριακών Συστημάτων: Παππά Χριστίνα του Ιωάννη , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Τεχνικής Υποστήριξης: Δαέλης Θεόδωρος του Παύλου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Α ́

Τμήμα Ε ́ Διαχείρισης Συστημάτων Ηλεκτρονικής Επικοινωνίας: Καραγιάννης Ιωάννης του Δημητρίου , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Α ́

Τμήμα ΣΤ ́ Πρωτοκόλλου: Δρεμέτσικα Ασημίνα του Βασιλείου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

4.Δ/ νση Τεχνικών Υπηρεσιών

Τμήμα Α ́ Μελετών: Μανιάτης Νικόλαος του Θεοδώρου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Μηχανικών , με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Τεχνικών Έργων: Παύλου Βασίλειος του Δημητρίου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΤΕ Μηχανικών με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Μελέτης και Προμήθειας Εξοπλισμού: Κωνσταντάρας Ανδρέας του Δημητρίου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Κτηριακής και Υλικοτεχνικής Υποδομής: Καψάλη Βασιλική του Σίμου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Μηχανικών , με βαθμό Α ́

5.Δ/νση Εξετάσεων και Πιστοποιήσεων

Τμήμα Α ́ Πανελλαδικών Εξετάσεων Γενικών Λυκείων και Εξετάσεων ΑΣΕΠ: Ντούτσου Κωνσταντίνα του Δημητρίου μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Πανελλαδικών Εξετάσεων Επαγγελματικών Λυκείων και Ειδικών Κατηγοριών: Ραυτόπουλος Δημήτριος του Παναγιώτη , υπάλληλος ΙΔΑΧ, ειδικότητας ΠΕ Δημόσιας Διοίκησης Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Εξετάσεων Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας: Θεοδόση-Καψαμπέλη Αναστασία του Διονυσίου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

6.Δ/νσης Εκπ/κής Τεχνολογίας και Καινοτομίας

Τμήμα Α ́ Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Στεφάνου Αντώνιος του Λεάνδρου , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας Ανώτατης Εκπαίδευσης, Νέας Γενιάς και Δια Βίου Μάθησης: Καψωμενάκη Καλλιόπη του Εμμανουήλ, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Α ́

Β) Γενική Δ/νση Οικονομικών Υπηρεσιών

1.Δ/νση Τακτικού Προϋπολογισμού και Μεσοπρόθεσμου Πλαισίου Δημοσιονομικής Στρατηγικής (ΜΠΔΣ)

Τμήμα Α ́ Κατάρτισης Τακτικού Προϋπολογισμού: Κυριακόπουλος Γεώργιος του Αντωνίου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Οικονομικών Εκπαίδευσης και Λοιπών Θεμάτων: Φούσκαρη Θεοδώρα του Παναγιώτη , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Κατάρτισης Εισηγήσεων Δημοσιονομικών Επιπτώσεων: Σιώζος Κωνσταντίνος του Σπυρίδωνος, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

2.Δ/νση Προγραμματισμού και Διαχείρισης Προϋπολογισμού Δημοσίων Επενδύσεων

Τμήμα Α ́ Κατάρτισης Προγράμματος Δημοσίων Επενδύσεων (ΠΔΕ): Τρυφωνόπουλος Χρήστος του Θεοδώρου , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΤΕ Μηχανικών, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Εκτέλεσης Προγράμματος Δημοσίων Επενδύσεων (ΠΔΕ): Κατσαντώνη Μαρία του Αντωνίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

3.Δ/νση Παρακολούθησης Προϋπολογισμού και Δημοσιονομικών Αναφορών Εποπτευόμενων Φορέων

Τμήμα Α ́ Παρακολούθησης Προϋπολογισμού και Αναφορών Εποπτευόμενων Φορέων και Κρατικών Ενισχύσεων: Δημητρούλης Αθανάσιος του Θεοδώρου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Παρακολούθησης Προϋπολογισμού και Αναφορών Εποπτευόμενων Φορέων Ανώτατης Εκπαίδευσης, Εποπτείας Εταιρειών Αξιοποίησης και Διαχείρισης Περιουσίας των Πανεπιστημίων, των ΕΛΚΕ, των ΝΠΙΔ των ΑΕΙ και των Ερευνητικών Ινστιτούτων των ΑΕΙ: Τριανταφυλλοπούλου Μαρία του Ανδρέα, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Παρακολούθησης Προϋπολογισμού και Αναφορών Εποπτευόμενων Φορέων Έρευνας και Τεχνολογίας, Νέας Γενιάς και Δια Βίου Μάθησης: Φουτούχος Δημήτριος του Σπυρίδωνος , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Οδηγιών, Δημοσιονομικών Αναφορών και Λοιπών Στοιχείων : Μαγκουρίλου Μαρίνα του Μιχαήλ, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

4.Δ/νση Προμηθειών, Διαχείρισης Υλικού, Συγκέντρωσης, Υποβολής Παραστατικών και λοιπών θεμάτων

Τμήμα Α ́ Κατάρτισης και Εκτέλεσης Προγράμματος Προμηθειών : Τσιαδή Ευαγγελία του Παντελή , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Διαχείρισης Υλικού: Κολοβός Μάριος του Αντωνίου , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής , με βαθμό Α ́

5.Δ/νση Εκκαθάρισης Αποδοχών και Λοιπών Επιδομάτων

Τμήμα Α ́ Εκκαθάρισης Αποδοχών Γενικών Γραμματειών Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και Ανεξάρτητων Αρχών: Μιχάλαινας Ευστάθιος του Ιωάννου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Εκκαθάρισης Αποδοχών των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, των Περιφερειακών Επιμορφωτικών Κέντρων (ΠΕΚ) και των ΓΑΚ: Γάτσης Ιωάννης του Ηλία, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Εκκαθάρισης Αποδοχών Εκπαιδευτικών Ιδιωτικής Εκπαίδευσης και Καταβολής Επιμισθίου: Μηλιαρά Ελένη του Μηνά, υπάλληλος ΙΔΑΧ , ειδικότητας ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Καταβολής Εργοδοτικών Εισφορών, Αποζημιώσεων λόγω Συνταξιοδότησης και Επιδομάτων: Καραμέτου Ελένη του Γεωργίου, υπάλληλος ΙΔΑΧ, ειδικότητας ΠΕ Διοικητικού- Οικονομικού με βαθμό Α ́.

6.Δ/νση Οικονομικής Διαχείρισης

Τμήμα Α ́ Εκκαθάρισης και Έκδοσης Εντολών Πληρωμής Δαπανών: Πανάγου Κωνσταντίνα του Αναστασίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Εκκαθάρισης και Έκδοσης Εντολών Πληρωμής Δαπανών Εκπαίδευσης: Κολέθρα Μαρία του Πέτρου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Εκκαθάρισης και Έκδοσης Εντολών Πληρωμής Αποζημιώσεων, Οδοιπορικών Εξόδων και Δαπανών Εξετάσεων: Ατσάλη Βασιλεία του Ιωάννου, υπάλληλος ΙΔΑΧ , ειδικότητας ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Ε ́ Επιχορηγήσεων - Χρηματοδοτήσεων, Εκτέλεσης Δικαστικών Αποφάσεων, Έκδοσης Συμψηφιστικών Ενταλμάτων και Λοιπών Θεμάτων: Καγιάφα Ελένη του Γεωργίου μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Αυτοτελές Τμήμα Πληρωμής Δαπανών Γενικών Γραμματειών και Ανεξάρτητων Αρχών του ΥΠΠΕΘ: Πρέπης Σπυρίδων του Ιωάννου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού, με βαθμό Α ́

Αυτοτελές Τμήμα Αρχείου Ενταλμάτων : Μπέζας Δημήτριος του Παναγιώτη μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Γ) Γενική Δ/νση Ανθρώπινου Δυναμικού

1.Δ/νση Ανθρώπινου Δυναμικού Γενικών Γραμματειών του Υπουργείου:

Τμήμα Α ́ Ανθρώπινου Δυναμικού Γενικής Γραμματείας του Υπουργείου και της Γενικής Γραμματείας Θρησκευμάτων: Σταμούλης Σπυρίδων του Παναγιώτη , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Ανθρώπινου Δυναμικού της Γενικής Γραμματείας Έρευνας και Τεχνολογίας και της Γενικής Γραμματείας Νέας Γενιάς και Δια Βίου Μάθησης: Μενδερλής Πολύκαρπος του Γεωργίου , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

2.Δ/νση Διοικητικής Υποστήριξης:

Τμήμα Α ́ Υπηρεσιακών Συμβουλίων Διοικητικού Προσωπικού: Αραβανή Άννα του Σπυρογιάννη, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Πειθαρχικών Θεμάτων και Σχετικών Διοικητικών Μέτρων : Πανταβός Δημήτριος του Ιωάννη, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Κινητικότητας Προσωπικού: Τριανταφυλλοπούλου Μαργαρίτα – Ευαγγελία του Ιωάννη , υπάλληλος ΙΔΑΧ, ειδικότητας ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

3.Δ/νση Υπαλληλικής Υποστήριξης:

Τμήμα Α ́ Εκπαίδευσης και Επιμόρφωσης Προσωπικού: Κοσόγλου Ελευθερία του Χαραλάμπους, υπάλληλος ΙΔΑΧ , ειδικότητας ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Κινήσεως: Μακρόπουλος Παναγιώτης του Ηλία, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

4.Δ/νση Εποπτείας και Ανθρώπινου Δυναμικού ΝΠΔΔ, ΝΠΙΔ και Αποκεντρωμένων Υπηρεσιών:

Τμήμα Α ́ Ανθρώπινου Δυναμικού ΝΠΔΔ και Αποκεντρωμένων Υπηρεσιών: Αλεξάκης Γεώργιος του Πέτρου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́.

Τμήμα Β ́ Εποπτείας και Ανθρώπινου Δυναμικού ΝΠΙΔ: Μπουσιώτης Παναγιώτης του Ανδρέα, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́.

Τμήμα Γ ́ Βιβλιοθηκών: Παπαγεωργίου Ευγενία, του Αθανασίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Γενικών Αρχείων του Κράτους (ΓΑΚ): Κουρκούτα Νικολέττα του Ευθυμίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Αυτοτελές Τμήμα Παιδικού Σταθμού: Κοντοπίδου Αικατερίνη του Βασιλείου, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ 60 Νηπιαγωγών , με βαθμό Α ́

Δ) Γενική Διεύθυνση Σπουδών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

1.Δ/νση Σπουδών, Προγραμμάτων και Οργάνωσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης:

Τμήμα Α ́ Σπουδών και Εφαρμογής Προγραμμάτων: Δημητρακόπουλος Θεόδωρος του Παναγιώτη , εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ 70 Δασκάλων,

Τμήμα Β ́ Μαθητικής Μέριμνας και Σχολικής Ζωής: Τζιντάνου Βασιλική του Νέστωρος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ 60 Νηπιαγωγών, με βαθμό Α ́

2.Δ/νση Σπουδών, Προγραμμάτων και Οργάνωσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:

Τμήμα Α ́ Σπουδών και Εφαρμογής Προγραμμάτων: Πασχαλίδου Αναστασία του Νικολάου, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ 03 Μαθηματικών, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Μαθητικής Μέριμνας, Σχολικής Ζωής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού: Βάρλα Άννα του Κωνσταντίνου , εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 Φιλολόγων, με βαθμό Α ́

3.Δ/νση Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης:

Τμήμα Α ́ Σπουδών και Εφαρμογής Προγραμμάτων: Παναγιωτοπούλου Ευγενία του Αντωνίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Σχολικών Δομών, Μαθητικής Μέριμνας και Σχολικής Ζωής: Λυμπεροπούλου Φανή του Παναγιώτη, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ 11 Φυσικής Αγωγής, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Προάσπισης Δικαιωμάτων Μαθητών με Αναπηρία ή/και με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες: Χριστοπούλου Αθηνά- Άννα του Χρήστου , εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 Φιλολόγων, με βαθμό Α ́

4.Δ/νση Επαγγελματικής Εκπαίδευσης:

Τμήμα Α ́ Σπουδών και Εφαρμογής Προγραμμάτων Δευτεροβάθμιας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης: Καπουτσής Ιωάννης του Αθανασίου υπάλληλος ΙΔΑΧ, ειδικότητας ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́.

Τμήμα Β ́ Μαθητικής Μέριμνας και Σχολικής Ζωής: Μαραγκού Ολυμπία του Προδρόμου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́.

Τμήμα Γ ́ Μαθητείας ΕΠΑΛ και Μάθησης στο Χώρο Εργασίας: Καφετζοπούλου Όλγα του Εμμανουήλ, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Μηχανικών, με βαθμό Α ́.

5.Δ/νση Φυσικής Αγωγής :

Τμήμα Α ́ Προγραμμάτων, Δράσεων Φυσικής Αγωγής και Σχολικών Αθλητικών Εγκαταστάσεων και Γυμναστηρίων: Μπάκα Χρυσούλα του Λεωνίδα, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ 70 Δασκάλων, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων και Αγώνων: Καραμαλάκου- Λάππα Μόνικα Σταυρούλα του Γεωργίου , εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ 05 Γαλλικής Φιλολογίας, με βαθμό Α ́

6.Δ/νση Υποστήριξης Προγραμμάτων και Εκπαίδευσης για την Αειφορία:

Τμήμα Α ́ Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία: : Λαπατά Σοφία του Σπυρίδωνα , εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ 70 Δασκάλων, με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων: Παπαδημητρίου Σοφία του Θεοδώρου , εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ 19 Πληροφορικής , με βαθμό Α ́

Αυτοτελές Τμήμα Προτύπων και Πειραματικών Σχολείων: Παρασκευοπούλου Μαρία του Αθανασίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́, με βαθμό Α ́

Ε) Γενική Διεύθυνση Εκπαιδευτικού Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

1.Δ/νση Διορισμών –Προσλήψεων εκπαιδευτικού Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:

Τμήμα Α ́ Διορισμών και Προσλήψεων Εκπαιδευτικού Προσωπικού Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης: Χανιαλίδης Σπυρίδων του Παναγιώτη, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Διορισμών και Προσλήψεων Εκπαιδευτικού Προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Αθανασοπούλου Φωτεινή του Χρήστου μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́.

Τμήμα Γ ́ Διοικητικής Υποστήριξης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Κυριαζή Γεωργία του Δημητρίου μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́.

2.Δ/νση Διοίκησης Εκπαιδευτικού Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:

Τμήμα Α ́ Κινητικότητας Εκπαιδευτικού Προσωπικού Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης: Τσιαβίκου Κωνσταντίνα του Δημητρίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Κινητικότητας Εκπαιδευτικού Προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Μεϊμάρης Τριαντάφυλλος του Αντωνίου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Πειθαρχικών Διαδικασιών Εκπαιδευτικού Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Στράτου Βασιλική του Δημητρίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́.

3.Δ/νση Υπηρεσιακής Κατάστασης και Εξέλιξης Εκπαιδευτικού Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:

Τμήμα Α ́ Υπηρεσιακής Κατάστασης και Εξέλιξης Εκπαιδευτικού Προσωπικού Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης: Καρμίρη Τερέζα του Νικολάου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Υπηρεσιακής Κατάστασης και Εξέλιξης Εκπαιδευτικού Προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Παναγιώτου Αριστούλα του Θωμά, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού, με βαθμό Α ́.

Τμήμα Γ ́ Επιμόρφωσης Εκπαιδευτικού Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Ολυμπίου Ιωάννα του Χρήστου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́.

Τμήμα Δ ́ Στελεχών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Γκαρίλα Ανδρονίκη του Δημητρίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Αυτοτελές Τμήμα Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού: Φυτουράκη Νεκταρία του Ιωάννη, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

ΣΤ) Γενική Διεύθυνση Ανώτατης Εκπαίδευσης :

1.Δ/νση Οργανωτικής και Ακαδημαϊκής Ανάπτυξης :

Τμήμα Α ́ Οργάνωσης Ανώτατης Εκπαίδευσης: Συγγρού Μαγδαληνή του Παντελεήμονα, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Μεταπτυχιακών Σπουδών: Γιαννακάκη Ελένη του Κωνσταντίνου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Τεκμηρίωσης και Διασφάλισης Ποιότητας: Ευθυμίου Ελισσάβετ του Αθανασίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́.

Τμήμα Δ ́ Φοιτητικών Θεμάτων και Υποτροφιών: Σαρδελή Θεοδοσία του Κωνσταντίνου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Ε ́ Διασύνδεσης με την Ευρωπαϊκή Πολιτική για την Ανώτατη Εκπαίδευση: Αδαμόπουλος Γεώργιος του Αθανασίου , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

2.Δ/νση Προσωπικού Ανώτατης Εκπαίδευσης:

Τμήμα Α ́ Κύριου Διδακτικού Προσωπικού: Λινάρδος Προκόπιος του Ερμολάου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Λοιπού Διδακτικού Προσωπικού: Καμπισοπούλου Ελένη του Κωνσταντίνου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Διοικητικού και Λοιπού Προσωπικού: Χατζηελευθερίου Βασιλεία του Γεωργίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Μητρώου: Τσόλκας Χρήστος του Φιλίππου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Πληροφορικής, με βαθμό Α ́

Τμήμα Ε ́ Πειθαρχικών Θεμάτων: Ιντζόγλου Νικόλαος του Ιωάννη, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Ζ) Γενική Διεύθυνση Διεθνών , Ευρωπαϊκών Θεμάτων, Παιδείας Ομογενών και Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης .

1.Δ/νση Παιδείας Ομογενών , Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης , Ευρωπαϊκών και Μειονοτικών Σχολείων:

Τμήμα Α ́ Σπουδών Προγραμμάτων, Οργάνωσης και Μαθητικών Θεμάτων: Μπαϊρακτάρης Βασίλειος του Νικολάου μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Ισοτιμιών, Αντιστοιχιών, Επανελέγχου Στοιχείων Ξένων Τίτλων και Γνησιότητας: Προκοπέας Ιωάννης του Φωτίου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Διοίκησης Προσωπικού: Τολιάς Ηλίας του Χρήστου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Ευρωπαϊκών Σχολείων: Μελέτση Κυριακή του Γεωργίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

2. Δ/νση Διεθνών και Ευρωπαϊκών Θεμάτων:

Τμήμα Α ́ Ευρωπαϊκής Ένωσης: Δακορώνια Μαργαρίτα του Στυλιανού, υπάλληλος ΙΔΑΧ ειδικότητας ΠΕ Διαχείρισης Προσωπικού Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Διεθνών Σχέσεων: Φάσσαρη Μαρία του Ιωάννη, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων: Τρανταλλίδη Μαγδαληνή του Νικολάου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Αυτοτελείς Διευθύνσεις-Τμήματα

1. Διεύθυνση Εσωτερικού Ελέγχου:

Τμήμα Α ́ Προγραμματισμού και Τεκμηρίωσης: Εμμανουηλίδου Έλλη του Νικολάου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Διενέργειας Ελέγχων: Σκλαβενίτης Νικόλαος του Πέτρου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́.

2. Αυτοτελής Διεύθυνση Ιδιωτικής Εκπαίδευσης:

Τμήμα Α ́ Ιδιωτικών Σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Ρούνη Παναγιώτα του Ιωάννη, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Προσωπικού Ιδιωτικών Σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Χουρδάκης Ευστράτιος του Ιωάννη μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Ξένων Σχολείων: Ρούσκας Αθανάσιος του Παύλου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Φροντιστηρίων και Κέντρων Ξένων Γλωσσών: Κοκκινίδου Ησαΐα του Κωνσταντίνου, υπάλληλος ΙΔΑΧ ειδικότητας ΠΕ Διοικητικού- Οικονομικού με βαθμό Α ́ .

3.Αυτοτελές Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού Περιφερειακών Υπηρεσιών : Θωμοπούλου Βασιλική του Αντωνίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

4. Αυτοτελής Διεύθυνση Συγκέντρωσης, Υποβολής Παραστατικών και Λοιπών Θεμάτων:

Τμήμα Α ́ Συγκέντρωσης και Υποβολής Παραστατικών Εκπαίδευσης και Λοιπών Θεμάτων: Κονιτσιώτη Μαρία του Σπυρίδωνα , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού- Οικονομικού με βαθμό Α ́.

Τμήμα Β ́ Συγκέντρωσης και Υποβολής Παραστατικών Εξετάσεων, Αποζημιώσεων και Λοιπών Θεμάτων: Χηνοπούλου Ελένη του Ιωάννη, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́.

Τμήμα Γ ́ Επεξεργασίας Δικαστικών Αποφάσεων και Λοιπών Θεμάτων: Δελητζά Αικατερίνη του Στεργίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Συγκέντρωσης και Υποβολής Δικαιολογητικών Λοιπών Αποζημιώσεων: Σπανόπουλος Κωνσταντίνος του Ελευθερίου μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́.

Γενική Γραμματεία Θρησκευμάτων

1.Διεύθυνση Θρησκευτικής Διοίκησης

Τμήμα Α ́ Εκκλησιαστικής Διοίκησης: Ρούνη Βασιλική του Ιωάννη, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Ετεροθρήσκων και Ετεροδόξων: Αναστασοπούλου Ελένη του Βασιλείου, υπάλληλος ΙΔΑΧ, ειδικότητας Πε Διοικητικού- Οικονομικού με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Μουσουλμανικών Υποθέσεων: Κυρίτση Μαρία του Γεωργίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

2.Διεύθυνση Θρησκευτικής Εκπαίδευσης και Διαθρησκευτικών Σχέσεων :

Τμήμα Α ́ Εκκλησιαστικής και Θρησκευτικής Εκπαίδευσης: Κόλλια Ελένη του Κωνσταντίνου μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Θρησκευτικών Ελευθεριών και Διαθρησκευτικών Σχέσεων: Παπαθανασόπουλος Νικόλαος του Αθανασίου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Γενική Γραμματεία Έρευνας και Τεχνολογίας

1.Διεύθυνση Σχεδιασμού και Προγραμματισμού Πολιτικών και Δράσεων Έρευνας και Καινοτομίας

Τμήμα Α ́ Σχεδιασμού και Προγραμματισμού: Χατζηπαραδείσης Αστέριος του Βασιλείου , μόνιμος κλάδου ΠΕ Ειδικού Προσωπικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Αποτίμησης και Στατιστικής Επεξεργασίας Πολιτικής Έρευνας και Καινοτομίας: Σαργιάνος Νικόλαος του Παναγιώτη , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Ειδικού Προσωπικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Επικοινωνίας και Προβολής Έρευνας και Καινοτομίας: Κασδοβασίλη Πολυξένη του Ανδρέα , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού – Οικονομικού , με βαθμό Α ́

2. Διεύθυνση Υποστήριξης Δράσεων Έρευνας και Καινοτομίας

Τμήμα Α ́ Σύνδεσης Έρευνας και Παραγωγής: Πουτούκης Δημήτριος του Αριστείδη , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Ειδικού Προσωπικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Ανάπτυξης Ερευνητικού Δυναμικού: Σακελλαρίου Πολυτίμη του Νικόλαου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Καινοτομίας: Πανούσης Παναγιώτης του Νικολάου , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Θετικών Επιστημών, με βαθμό Α ́

3. Διεύθυνση Εποπτείας Ερευνητικών και Τεχνολογικών Φορέων

Τμήμα Α ́ Σχεδιασμού και Διοικητικής Εποπτείας, Ερευνητικών και Τεχνολογικών Φορέων: Λοβέρδου Ελένη του Αναστασίου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Αξιολόγησης Προγραμμάτων και Αξιοποίησης Ερευνητικών και Τεχνολογικών Υποδομών Φορέων: Δημακάκος Αλέξανδρος του Παναγιώτη , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Θετικών Επιστημών, με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Ανθρώπινου Δυναμικού Εποπτευόμενων Φορέων: Βάρσου Ευαγγελία του Βασιλείου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Τεχνικών Μελετών και Ανάπτυξης Υποδομών Έρευνας: Ντάβος Δημοσθένης του Ιωάννη , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Μηχανικών, με βαθμό Α ́

Τμήμα Ε ́ Υποστήριξης Κτηριακών Υποδομών Έρευνας: Λιόντου Αθηνά του Κωνσταντίνου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΤΕ Μηχανικών με βαθμό Α ́.

4.Διεύθυνση Διεθνούς Επιστημονικής και Τεχνολογικής Συνεργασίας

Τμήμα Α ́ Ευρωπαϊκής Ένωσης: Καραβαγγέλη Βασιλική του Κλεάρχου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Θετικών Επιστημών , με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Διμερών και Πολυμερών Διακρατικών Συνεργασιών: Μεσθανέως Βασιλική του Πέτρου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Ειδικού Προσωπικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Διεθνών/Διακρατικών Οργανισμών: Χριστούλα Μαρία του Δημητρίου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Ειδικού Προσωπικού , με βαθμό Α ́

Αυτοτελές Τμήμα Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας και Τεχνολογίας: Γιαννόπουλος Αθανάσιος του Χρήστου , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς και Δια Βίου Μάθησης

1.Διεύθυνση Νέας Γενιάς:

Τμήμα Α ́ Αναπτυξιακών Δράσεων: Πανταζή Αθηνά του Δημητρίου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Παρακολούθησης Περιφερειακών Δράσεων: Παπαϊωάννου Χαράλαμπος , υπάλληλος ΙΔΑΧ, ειδικότητας ΤΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Πολιτισμού και Κοινωνικής Συμμετοχής: Μπέη Δώρα του Παναγιώτη , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Δ ́ Εθελοντισμού και Δομών Νεολαίας: Νιτσάκης Θωμάς του Βασιλείου, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Ε ́ Κοινωνικής Πολιτικής και Μέριμνας για τη Νεολαία: Χουλιαράς Γεώργιος του Χρήστου, , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα ΣΤ ́ Υλοποίησης Διεθνών Προγραμμάτων, Συνεργασιών και Εκπροσώπησης για τη Νεολαία: Μπερνίκου Βασιλική του Γεωργίου μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Ζ ́ Συντονισμού και Αξιολόγησης Δράσεων και Πολιτικών για τη Νεολαία: Ταβουλάρη Μαρία του Γεωργίου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

2. Διεύθυνση Δια Βίου Μάθησης:

Τμήμα Α ́ Σπουδών Προγραμμάτων και Οργάνωσης Επαγγελματικής Κατάρτισης: Βατίστας Ανδρέας του Δημητρίου , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Β ́ Σπουδών Προγραμμάτων και Οργάνωσης Εκπαίδευσης Ενηλίκων: Λευθεριώτου Πιέρα του Αιμιλίου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Γ ́ Διοίκησης Εκπαιδευτικού Προσωπικού Δια Βίου Μάθησης: Μουζάκης Διονύσιος του Νικολάου , μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμός Α ́

Τμήμα Δ ́ Εποπτείας και Αδειοδότησης Φορέων Δια Βίου Μάθησης: Αγαλοπούλου Ελένη του Σπυρίδωνα, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

Τμήμα Ε ́ Κολλεγίων: Χαλκιά Δήμητρα του Κωνσταντίνου, μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα ΣΤ ́ Εκπαίδευσης και Κατάρτισης σε Καταστήματα Κράτησης: Λύτσιου Αγγελική του Σωτηρίου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Τμήμα Ζ ́ Ελληνομάθειας και Ανάπτυξης Δεξιοτήτων: Σωτηροπούλου Νικολέτα του Χρήστου , μόνιμη υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού , με βαθμό Α ́

Αυτοτελές Τμήμα Υποστήριξης ΣΑΕΠ και Εφαρμογής της Ευρωπαϊκής Νομοθεσίας: Δημητράκης Παναγιώτης του Ιωάννη, μόνιμος υπάλληλος κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́

ΙΙ) Επίσης ορίζεται η  Χριστούλα Μαρία του Δημητρίου , μόνιμη υπάλληλο κλάδου ΠΕ Ειδικού Προσωπικού , με βαθμό Α ́, Προϊσταμένη του Τμήματος Γ ́ Διεθνών/Διακρατικών Οργανισμών της Διεύθυνσης Διεθνούς Επιστημονικής και Τεχνολογικής Συνεργασίας της Γενικής Γραμματείας Νέας Γενιάς και Δια Βίου Μάθησης ως αναπληρώτρια Προϊσταμένη της ανωτέρω Διεύθυνσης .

ΙΙΙ) Με την ίδια απόφαση ορίζεται η   Τσελίκα Αναστασία του Παναγιώτη , μόνιμη υπάλληλο κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, με βαθμό Α ́, ως αναπληρώτρια Προϊσταμένη του Τμήματος Δ ́ Φοιτητικών Θεμάτων και Υποτροφιών της Διεύθυνσης Οργανωτικής και Ακαδημαϊκής Ανάπτυξης.

Σχόλια (7)

 
ΑΓ
06 Μαρ 2018 10:14

Σε 39 Διευθύνσεις ... ΚΑΝΕΝΑΣ υπάλληλος κατηγορίας ΤΕ !!!!!!!!!
Σε όλες τις θέσεις υπάλληλοι ΠΕ !!!!!
Σε 151 Τμήματα … ΜΟΛΙΣ 10 υπάλληλοι ΤΕ !!!!
Η αναλογία ΠΕ/ΤΕ είναι 93,4/6,6 %.
Και μετά τολμά ο κ. Υπουργός να λέει ότι η ισοτίμηση των αποφοίτων των δύο ΤΕΙ της Αττικής με τα πτυχία του ΠΔΑ επιλύουν μόνο το θέμα του κύρους!!!
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ.
Αν ο ίδιος ο Υπουργός Παιδείας παραγκωνίζει τους αποφοίτους ΤΕΙ, τότε τι θα πρέπει να κάνουν τα άλλα Υπουργεία που ακόμη έχουν μείνει στη λανθασμένη διάκριση ΑΕΙ/ΤΕΙ;
Δεν καταλαβαίνει ότι η διάκριση ΠΕ/ΤΕ είναι αναχρονιστική;
Λυπάμαι γιατί εν έτη 2018 οι απόφοιτοι των ΤΕΙ υφίστανται τέτοια "κακοποίηση" από την ίδια την Πολιτεία!!!!
Κανένα Κράτος Δικαίου, καμία ελπίδα!
Ήθελα να ήξερα αυτή η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ πού είναι άραγε; Να δράσει αυτεπάγγελτα!!!
Οι απόφοιτοι των ΤΕΙ είμαστε χιλιάδες και στις πιο παραγωγικές ηλικίες! Είμαι 38 ετών και έχω μπροστά μου 30 χρόνια εργασίας!!!! Έχω MSc, PhD και όλα πάνε χαμένα!
Πώς τολμά το Υπουργείο Παιδείας και όλο το Δημόσιο να λειτουργεί εις βάρος μας και προς όφελος μίας μόνο ομάδας υπαλλήλων, των ΠΕ;
Δεν μπορεί ΟΛΟΙ οι Βουλευτές να σφυρίζουν αδιάφορα!!!!!!
Ήμαρτον πια!
Πρέπει άμεσα ο Υπουργός να αλλάξει την κατηγοριοποίηση των ΠΕ, ΤΕ. Πρέπει να υπάρξει μία ενιαία κατηγορία ΑΕ (ανώτατης εκπαίδευσης) με υποδιαιρέσεις βάσει του ΕΠΠ (8, 7, 6).
Ντροπή!!!

 
dr
06 Μαρ 2018 10:58

@ΑΓ
οι Βουλευτές σφυρίζουν αδιάφορα γιατί το 95% είναι ΠΕ...τόσο απλά

 
Γιαννης Μ.
06 Μαρ 2018 21:19

Ο σύλλογος των εργαζομένων για το θέμα των τοποθετήσεων αυτών τί έχει να καταθέσει, εκτός από τα διάφορα "κλισέ";
Αν το Υπουργείο Παιδείας υποτιμά τόσο τους ΤΕ, τότε με το συμπάθειο έπρεπε οι πρυτάνεις των ΤΕΙ να είχαν καταθέσει παραιτήσεις , γιατί είναι σαν να λέει ο αρμόδιος υπουργός σε θέματα εκπαίδευσης, ότι στο υπουργείο θεωρούνται ανάξιοι για θέσεις ευθύνης οι απόφοιτοι των ΤΕΙ και κατά συνέπεια τα εκπαιδευτικά ιδρύματα από τα οποία προέρχονται.
Η επιθεώρηση δημόσιας διοίκησης χρειάζεται καταγγελία και επίσης, όταν βγάζει προσκλήσεις απόσπασης υπαλλήλων σε αυτήν για να στελεχωθεί απαιτεί να είναι μόνο ΠΕ, λόγω ΟΕΥ της. Οπότε καταλαβαίνεις τι εκτίμηση έχουν και εκεί για τους ΤΕ.
Πραγματικά πολύ απαξιωτική εικόνα για τους ΤΕ που εύστοχα και συνοπτικά περιέγραψε ο σχολιαστής ΑΓ.

 
talaiporos
13 Μαρ 2018 13:42

Ποτε θα αναλαβουν υπηρεσια οι νεοι προισταμενοι γιατι εχουν παγωσει ολα στο ΣΑΕΠ;

 
Παλιός απόφοιτος ΤΕΙ Πειραιά και υπάλληλος του ΥΠΠΕΘ
14 Μαρ 2018 17:28

talaiporos,

περίμενε πρώτα την απόφαση τοποθέτησης των υπαλλήλων του υπουργείου στα τμήματα τα οποία είναι τόσα πολλά, υπάρχουν προϊστάμενοι και δεν βρίσκουν υπαλλήλους να τα στελεχώσουν!

 
προς Παλιός απόφοιτος ΤΕΙ Πειραιά και υπάλληλος του ΥΠΠΕΘ
23 Μαρ 2018 00:02

δηλαδη να περιμενουμε κανα διμηνο; Αυτος του ΣΑΕΠ ηταν και πριν ο ιδιος, γιατι δεν συνεχιζει ;

 
@προς Παλιός απόφοιτος ΤΕΙ Πειραιά και υπάλληλος του ΥΠΠΕΘ
23 Μαρ 2018 10:07

Ναι φίλε! Καλό καλοκαίρι!....

Σχολιάστε το άρθρο

Συκοφαντικά και υβριστικά σχόλια δεν δημοσιεύονται και διαγράφονται. Επίσης δεν επιτρέπεται στα σχόλια να αναγράφονται links τα οποία διαγράφονται. Το esos δεν φέρει ευθύνη για τα επώνυμα ή ανώνυμα σχόλια που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

e-epimorfosi.aegean